Nacházíte se:  Úvod    Energetické strojírenství    AE&E CZ získala kontrakt za 35 milionů eur

AE&E CZ získala kontrakt za 35 milionů eur

Publikováno: 21.7.2009
Rubrika: Energetické strojírenství

(Zdroj: Euro) - České zastoupení společnosti AE&E Group vyhrálo výběrové řízení pro dodávku dvou kotlů na odpadní teplo do turecké elektrárny Ambarli. Celková hodnota kontraktu dosahuje 35 milionů eur.

Celý projekt zahrnuje kromě dodání nových kotlů na odpadní teplo také kompletní modernizaci elektrárny, kde budou stávající kotle na spalování topného oleje nahrazeny ekologičtějšími plynovými turbínami. České zastoupení AE&E CZ bude zajišťovat především projektovou a inženýrskou stránku projektu. Spuštění provozu je plánováno na duben 2012.

„Naše společnost vidí díky úspěchu v projektu Ambarli velkou perspektivu v pokračování další spolupráce s tureckými partnery, a to nejen v Turecku, ale rovněž v celém regionu Blízkého východu,“ potvrdil ředitel obchodu a marketingu AE&E CZ Pavel Holík. Společnost AE&E dodala do elektrárny Ambarli šest kotlů na odpadní teplo již počátkem devadesátých let.


 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel (416x)
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla...
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (408x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (164x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...