Nacházíte se:  Úvod    Rozhovory    „Agregáty elektráren bez vyzdívek? Pro DITHERM je to velké dobrodružství vývoje, kterého se aktivně účastní,“...

„Agregáty elektráren bez vyzdívek? Pro DITHERM je to velké dobrodružství vývoje, kterého se aktivně účastní,“...

Publikováno: 26.5.2016
Rubrika: Rozhovory, Energetické strojírenství

...uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Jan Ečer, předseda představenstva společnosti DITHERM.

Klíčová slova: vyzdívky, Ditherm

Celý článek je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Uplynul rok od doby, kdy jsme se spolu bavili nejen o projektu v Ledvicích z pohledu vyzdívek, ale také o technologických trendech v tomto oboru. Změnilo se za toto období něco?

Směry, kterými se žáru odolné vyzdívky v průmyslu ubírají už od devadesátých let minulého století, se výrazně nemění, ale vývoj materiálů a technologií je vskutku razantní. To samozřejmě závisí od poptávky, která je v průmyslu vlastně celospolečenská. Energii využívá úplně každý a zvykli jsme si na její hojnost, rychlost, spolehlivost. A nechceme za ni moc platit.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (467x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel (437x)
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla...
„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“ (416x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Mirek Topolánek, předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR....