Nacházíte se:  Úvod    Energetické strojírenství    Brněnský Siemens investuje do výroby parních turbín

Brněnský Siemens investuje do výroby parních turbín

Publikováno: 14.10.2008, Aktualizováno: 19.4.2009 19:13
Rubrika: Energetické strojírenství, Tiskové zprávy

Siemens Industrial Turbomachinery dokončil první fázi rozšiřování výroby průmyslových parních turbín v Brně. V minulém obchodním roce investoval do strojního vybavení více než 150 milionů korun.

Siemens Industrial Turbomachinery Brno zažívá v posledních letech dynamický rozvoj. Zatímco před čtyřmi lety v závodě vyrobili nebo opravili 13 parních turbín, za uplynulých dvanáct měsíců to bylo 35. Díky aktuálním investicím se kapacita závodu zvýší na 55 turbín ročně. „Poptávka po průmyslových parních turbínách z Brna neustále roste,“ říká ředitel závodu Eduard Palíšek. „Rozhodli jsme se proto výrazně investovat do zařízení výroby a samozřejmě k novým strojům hledáme i nové spolupracovníky,“ dodal. Jen do výroby brněnský Siemens přijme dalších 130 pracovníků. Již v posledních dvou letech zde přitom našly uplatnění více než dvě stovky nových zaměstnanců nejrůznějších profesí. S více než osmi stovkami zaměstnanců tak bude závod jedním z největších zaměstnavatelů v Brně.
Výrobní hala průmyslových parních turbín se za jeden rok rozšířila například o nové horizontální CNC stroje, moderní obráběcí centra na lopatky, karusel, měřící přístroje a žíhací pec. Součástí investic byla i zásadní rekonstrukce olejové zkušebny a podstatné rozšíření pracoviště finální montáže turbín.
Siemens patří mezi největší globální elektrotechnické a elektronické koncerny. Společnost zaměstnává zhruba 400.000 odborníků, kteří vyvíjejí a vyrábějí produkty, navrhují a instalují komplexní řešení na míru dle požadavků zákazníků a nabízejí širokou paletu služeb dle jejich individuálních potřeb. Siemens nabízí svým zákazníkům ve 190 zemích inovativní technologie a komplexní know-how. Společnost byla založena před 160 lety a působí v oblastech informace a komunikace, automatizace a pohony, energetika, doprava, zdravotnictví a osvětlení. V obchodním roce 2006/2007 (skončil 30. září 2007) společnost Siemens dosáhla tržeb 72,4 miliard EUR a čistého zisku 3,9 miliardy EUR.
Zastoupení společnosti Siemens v České republice bylo obnoveno v roce 1990. V současné době patří Siemens s více než 18.500 zaměstnanci mezi největší zaměstnavatele v ČR. V obchodním roce 2006/2007 vykázala skupina podniků Siemens v České republice obrat téměř 68,8 miliard Kč. Siemens v České republice působí v těchto hlavních oblastech: automatizace a řízení, doprava, energetika, informace a komunikace, osvětlení a zdravotnictví.
Více informací najdete na internetových adresách www.siemens.com a www.siemens.cz .
 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel (545x)
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla...
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (543x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
Třinecké železárny čeká rok velkých investic do modernizace (521x)
Přes tři miliardy korun letos Třinecké železárny investují do modernizace a obnovy zařízení. Je to nejvíc za posledních ...