Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    Čeští inženýři uspěli v mezinárodní konkurenci v Indonésii

Čeští inženýři uspěli v mezinárodní konkurenci v Indonésii

Publikováno: 30.11.2016
Rubrika: Lidé-Věci-Události

BFS Industry, s.r.o. uzavřela kontrakt v hodnotě více než 1 milion USD s významnou nadnárodní potravinářskou skupinou se sídlem v Singapuru. BFS Industry bude zastávat pozici owner's engineer projektu a zajistí pro investora transfer know-how v oblasti energetického využití biomasy pro výrobu elektřiny.

Předmětem smlouvy je mimo jiné poskytování projekční a koordinační činnosti při výstavbě a uvádění do provozu biomasové elektrárny o svorkovém výkonu 6 MW spalující rychle rostoucí tropické traviny z lokální produkce. BFS Industry má s energetickým využitím travin rozsáhlé zkušenosti z provozů v ČR. Elektrárna bude sloužit pro zásobování výrobních provozů investora a nahradí elektřinu vyráběnou spalováním kapalných paliv.

Společnost BFS Industry je členem skupiny BFS, která se podílela na přípravě, výstavbě, servisu a provozu biomasových elektráren spalujících balíkovanou slámu v Jindřichově Hradci a v Kutné Hoře (o tomto projektu společnosti BFS Energo, a.s. jsme čtenáře All for Power informovali v čísle 4/2013).

V současnosti společnost BFS Industry poskytuje inženýrskou podporu v projektech horkovodní kotelny spalující balíkovanou slámu o výkonu 10 MW, elektrokotle pro poskytování podpůrných služeb ČEPS o výkonu 14 MW, elektrárny na dřevní odpad ve Spojeném království (5 MWe) a dvou elektráren spalujících dřevní štěpku v Chorvatsku (každá 5 MWe). Kromě zmíněného se BFS Industry věnuje vývoji technologií využívající solární energii v tropických a subtropických oblastech.

Projekt společnosti BFS Industry v Indonésii dále sledujeme a připravujeme rozhovor se zakladatelem skupiny BFS Ing. Zdeňkem Fundou.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


Fotogalerie
Na snímku Tomáš Molnár, Project Manager společnosti

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (943x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
Vyšla nová kniha pro podnikatele: OBCHODNÍ JEDNÁNÍ V RUŠTINĚ A RUSKÉ OBCHODNÍ SMLOUVY (913x)
Příručka je určena pro praktické využití podnikatelské sféře, spolupracující s Ruskou federací. Úvod tvoří lexika použív...
9. mezinárodní odborná konference Elektrizační soustava 2017 se bude konat 8. a 9. června 2017 (884x)
Rozvoj, obnova a údržba sítí a stanic zvn, vvn a vn, strategie a investiční plány … To vše bude opět předmětem jednání t...
Firemní zpravodajství