Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    ČEZ Distribuce loni investovala do sítí 8,4 miliardy korun

ČEZ Distribuce loni investovala do sítí 8,4 miliardy korun

Publikováno: 8.8.2016
Rubrika: Lidé-Věci-Události, Rozvody energií

Do výstavby a rekonstrukce putovalo 7,7 miliard korun, další 0,7 mld. korun směřovalo na opravy. V letošním roce 2016 má společnost v plánu investovat do sítí cca 9 miliard korun. Cílem investic je zajistit kvalitní a spolehlivé dodávky elektřiny a plnit rostoucí požadavky klientů.

Klíčová slova: ČEZ Distribuce, dodávky elektřiny

Elektrifikace průmyslových zón i rekonstrukce linek 

V loňském roce byla ukončena řada význačných strategických staveb. Jednalo se například o elektrifikaci průmyslové zóny Žatec Triangle nebo průmyslové zóny Tachov,  bylo vybudováno protipovodňové opatření u transformovny Litoměřice JIH 110/22 kV, dostavělo se dvojvedení 110 kV v trase Suchdol – Nový Jičín, proběhla rekonstrukce vedení 110 kV na trase Bezděčín – Semily či Poříčí – Boguszow. Právě poslední jmenovaná rekonstrukce současně zajistí plynulou a bezproblémovou dodávku energie v této horské příhraniční oblasti a bude zvýšena i přenosová kapacita vedení vysokého napětí. „Spolehlivá dodávka energie pro obyvatele u nás na horách je velmi důležitá. Rekonstrukci jsme přivítali a doufáme, že i v našich klimatických podmínkách bude energie proudit novým vedením bez problémů,“ doplnil starosta města a poslanec PS PČR Mgr. Ivan Adamec. 

Nové transformovny pro posílení výkonu

Dále proběhla rekonstrukce vedení 110 kV Vrchlabí – Nová Paka a v trase Pečky – Nymburk. Energetici také vybudovali nové transformovny k posílení výkonu v daných oblastech, jedná se například o transformovnu 110/22 kV Bavoryně či úpravy v rozvodně v Nošovicích. „Pro zachování zaměstnanosti a prosperity v Moravskoslezském kraji bude v příštích letech důležité, jestli se nám podaří vytvořit podmínky pro příchod nových firem. Jsem rád, že si to energetici uvědomují a realizují velmi odpovědné a promyšlené investice,“ dodal k tomu náměstek moravskoslezského hejtmana pro investice a územní plánování Ivan Strachoň.

9 miliard korun v roce 2016

Také v letošním roce máme v plánu řadu investičních akcí, které umožní navýšení výkonu v daných oblastech, zajistí kvalitní a spolehlivé dodávky elektřiny. Mezi nejvýznamnější stavby s předpokládaným ukončením v roce 2016 patří například dostavba dvojitého vedení 22 kV na trase Havlíčkův Brod – Světlá nad Sázavou. Dále dokončíme obnovu dvojvedení 110 kV na trase Česká Třebová – Kasíkov, posílíme zkratovou odolnost v transformovně Vernéřov, dojde také na rekonstrukci vedení v trasách Čechy Střed – Pečky a Pečky – Kolín západ. Také díky rekonstrukci rozvodny 110 kV Albrechtice bude umožněno připojení dalších zdrojů a rozvoj celé uzlové oblasti Albrechtice.

ČEZ Distribuce, a. s. ze Skupiny ČEZ působí na energetickém trhu České republiky již deset let. Společnost provozuje na území České republiky vedení v délce 163 211 km s 3,6 mil. odběrných míst. Postupnou modernizací, plánovanou rekonstrukcí zařízení distribuční soustavy a proaktivním přístupem stabilně zvyšuje a zajišťuje kvalitní a spolehlivé dodávky elektřiny a plní rostoucí požadavky klientů. Cílenými investicemi do distribučního zařízení je umožňován další rozvoj české ekonomiky a vytvářen prostor investorům a tím i novým pracovním místům v regionech.

 

Partner rubriky Rozvody energií:

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Celkový deficit energetické bilance může přesáhnout 30 TWh, nelze se spoléhat na import z okolních státůCelkový deficit energetické bilance může přesáhnout 30 TWh, nelze se spoléhat na import z okolních států (694x)
Radikální změny v energetice se zásadně dotknou i provozovatele přenosové soustavy ČEPS. I proto společnost poprvé vydal...
Rozvodna Karlín: nová energie pro PrahuRozvodna Karlín: nová energie pro Prahu (551x)
Pražská čtvrť Karlín roste jako z vody. Což je vlastně pravda, protože ničivá povodeň, která se přes něj převalila v roc...
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (539x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...