Nacházíte se:  Úvod    Rozvody energií    ČEZ investuje do posílení soustavy v Jablonci 370 milionů korun

ČEZ investuje do posílení soustavy v Jablonci 370 milionů korun

Publikováno: 29.7.2011
Rubrika: Rozvody energií, Firemní zpravodajství

 Zhruba 370 milionů korun investuje v letošním a příštím roce ČEZ Distribuce do posílení distribuční soustavy v Jablonci nad Nisou. Ve městě už začaly práce na nové transformovně Jablonec Jih za 320 milionů korun. Dalších 50 milionů bude stát vedení velmi vysokého napětí, které přivede do města další elektřinu. Posílení soustavy umožní napojit nové velké zákazníky, jejichž připojení zatím poddimenzovaná kapacita neumožňovala. ČTK o tom dnes informovala severočeská mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

 Až dosud nebylo možné, s ohledem na zajištění spolehlivé a bezpečné dodávky elektřiny, na současné zařízení v Jablonci připojovat další zákazníky, s výjimkou maolodběratelů. Nová transformovna ale situaci změní. "Je to určitě dobrá zpráva i pro podniky. Konečně se nám po dlouhých deseti letech podařilo vypořádat všechny majetkoprávní záležitosti s vlastníky pozemků," řekl Václav Purkar, ředitel úseku Obnova sítí ČEZ Distribuce.
ČEZ Distribuce plánuje letos investovat do obnovy, oprav a posílení sítí v Česku více než 11,3 miliardy korun, z toho 2,2 miliardy na severu Čech. V Jablonci už začali energetici budovat přeložku vysokotlakého plynu pro uvolnění prostoru pro novou transformovnu a pokračují také další terénní úpravy. Následně začnou stavět rozvodnu velmi vysokého napětí 110 kV, stání transformátorů a budovy společných provozů s rozvodnou vysokého napětí. Nová transformovna by měla začít sloužit v první polovině příštího roku.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Rozvodna Karlín: nová energie pro PrahuRozvodna Karlín: nová energie pro Prahu (548x)
Pražská čtvrť Karlín roste jako z vody. Což je vlastně pravda, protože ničivá povodeň, která se přes něj převalila v roc...
Třinecké železárny čeká rok velkých investic do modernizace (531x)
Přes tři miliardy korun letos Třinecké železárny investují do modernizace a obnovy zařízení. Je to nejvíc za posledních ...
Anketa: Účast CzechTrade na úspěšných obchodních případech v zahraničí (511x)
Díl I: (Kazachstán, Itálie, Polsko, Rusko, Turecko, Srbsko) Kam směřuje energetika ve vaší destinaci? Máte přehled o...