Nacházíte se:  Úvod    Rozvody energií    Charakteristika ArcelorMittal Energy Ostrava s.r.o.

Charakteristika ArcelorMittal Energy Ostrava s.r.o.

Publikováno: 28.5.2013
Rubrika: Rozvody energií, Energetické strojírenství

Společnost ArcelorMittal Energy Ostrava představuje složitý a rozsáhlý energetický komplex průmyslové energetiky se specifickým zaměřením na potřeby hutního podniku. Svými výkony je v oborech teplárenství a provozování Lokální distribuční soustavy vysokého napětí plně srovnatelná s jednoúčelovými energetickými subjekty podnikajícím na energetickém trhu České republiky. V článku jsou představeny výroba a jednotlivé provozy. Autor přibližuje i stávající systém čištění spalin i účel a cíle projektu odsíření.

Klíčová slova: ArcelorMittal, čištění spalin, odsíření

Celý článek (autoři: Ing. Jiří Novotný, Ing. Petr Laňka, Production & Investment, ArcelorMittal Energy Ostrava s.r.o.) je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Profile of ArcelorMittal Energy Ostrava s.r.o.
ArcelorMittal Energy Ostrava s.r.o. represents a sophisticated and extensive complex in industrial energy sector with a specific focus on the needs of the metallurgical plant. As far as its performance in the heating sector and operation of the local distribution network is concerned, the company is fully comparable with dedicated energy entities operating on the energy market in the Czech Republic. The article introduces the generation and individual production plants. The author explains the purpose and goals of the desulphurization project.

Характеристика компании ArcelorMittal Energy Ostrava s.r.o.
Компания «ArcelorMittal Energy Ostrava» представляет собой сложный и разветвлённый комплекс промышленной энергетики со специфической ориентацией на нужды металлургического предприятия. По своей мощности в области теплоэнергетики и эксплуатации локальной дистрибуционной сети высокого напряжения вполне теплоэлектростанция сравнима с другими энергетическими фирмами, представленными на энергетическом рынке Чешской Республики. В статье описано производство и отдельные направления компании. Описано так же назначение и цели проекта десульфации.

 

Mediální partner rubriky Rozvody energií:

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (468x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
Rozvodna Karlín: nová energie pro PrahuRozvodna Karlín: nová energie pro Prahu (451x)
Pražská čtvrť Karlín roste jako z vody. Což je vlastně pravda, protože ničivá povodeň, která se přes něj převalila v roc...
TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel (439x)
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla...