Nacházíte se:  Úvod    Energetické strojírenství    Další úspěch Doosan Škoda Power v Polsku

Další úspěch Doosan Škoda Power v Polsku

Publikováno: 8.4.2014
Rubrika: Energetické strojírenství

Doosan Škoda Power, dceřiná společnost Doosan Group, zkušený dodavatel moderních technologií a služeb pro energetiku, získala zakázku na dodávku parní turbíny a generátoru o maximálním výkonu 88 MW pro polskou společnost Mondi Świecie S. A. Objem zakázky se pohybuje v řádech stovek milionů korun.

Klíčová slova: Doosan, parní turbína, generátor

Turbosoustrojí je součástí jednoho z klíčových rozvojových projektů Mondi Świecie SA  a bude vyrábět elektřinu a procesní páru pro jednu z největších papíren v Polsku. Vzhledem k využití biomasy (odpadní dřevo a papírový odpad) jako paliva tak bude jedním z největších výrobců energie z biomasy v tomto regionu Polska.

Kromě parní turbíny a generátoru zajistí Doosan Škoda Power rovněž další subdodávky, např. řídicí systém turbíny a kondenzátor, a provede instalaci na klíč včetně uvedení do provozu. To je plánováno na druhou polovinu roku 2015.

Doosan Škoda Power v poslední době trvale navyšuje podíl instalovaného výkonu v oblasti kombinované výroby elektrické energie a tepla v Polsku. V říjnu 2013 podepsala kontrakt na zařízení strojovny s parní turbínou Škoda 65 MW pro Tauron CIEPŁO - Zakład Wytwarzania Tychy. V realizaci je rovněž dodávka strojovny s parní turbínou Škoda 55 MW pro elektrárnu Nowa v Dabrowa Gornicza a zařízení strojovny s parní turbínou Škoda 160 MW pro největší paroplynovou elektrárnu s kogenerací Stalowa Wola o celkovém výkonu 450 MW.

O společnosti Doosan Škoda Power

Doosan Škoda Power, součást globálně působící firmy Doosan, respektive obchodní skupiny Turbo/Generator vrámci jednotky Doosan Heavy Industries & Construction. Je významným evropským výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, především vybavení strojoven parních turbín. Její portfolio zahrnuje parní turbíny v rozpětí výkonů 10 až 1200 MW pro široký rozsah aplikací. Doosan Škoda Power je firma s více než stoletou tradicí výroby parních turbín.

O skupině Doosan

Skupina Doosan byla založena v roce 1896. Je nestarší firmou v Koreji a vyvinula se v přední mezinárodní firmu. Tvoří ji síť více než 4000 obchodních míst a zaměstnává 43 000 lidí v 35 zemích světa. Produktové portfolio firmy Doosan zahrnuje jaderné elektrárny, tepelné elektrárny, elektrárny na odsolování mořské vody i „zelenou“ energii. Dále např. odlitky a výkovky, systémy pro manipulaci s materiálem, komplexní řadu stavebního a strojního zařízení, obráběcí stroje, lodní dieselové motory, prostředky kolejové dopravy, stavebnictví, ocelové mosty atd.                                                                     

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel (426x)
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla...
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (408x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
Další zajímavá zakázka ARMATURY Group do Indonésie – obrovská vysokotlaká šoupátka DN 600 váží 6,5 tDalší zajímavá zakázka ARMATURY Group do Indonésie – obrovská vysokotlaká šoupátka DN 600 váží 6,5 t (128x)
Společnost ARMATURY Group expedovala dva obrovské kusy vysokotlakých šoupátek S43 DN 600 do Indonésie. Kompletní armatur...