Nacházíte se:  Úvod    Energetické strojírenství    Doosan Škoda Power dobývá Jordánsko

Doosan Škoda Power dobývá Jordánsko

Publikováno: 2.2.2017
Rubrika: Energetické strojírenství

Doosan Škoda Power získala již druhý projekt v Jordánském království. V rámci čtvrté etapy výstavby paroplynové elektrárny Samra rozšíří stávající plynový cyklus o parní část. Doosan Škoda Power do elektrárny dodá parní turbínu s generátorem o výkonu 70 MW. Součástí dodávky jsou také další systémy turbosoustrojí.  

„Základ dodávky pro Samru v Jordánsku tvoří moderní jednotělesová parní turbína s přihříváním a axiálním výstupem do vzduchem chlazeného kondenzátoru,“ upřesnil Tomáš Winkler, manažer tohoto projektu v Doosan Škoda Power.

Objednatelem je čínská SEPCOIII ELECTRIC POWER CONSTRUCTION CORP., která je rovněž hlavním dodavatelem celého projektu pro vlastníka a provozovatele elektrárny, společnost Samra Electric Power Company Jordan. Odeslání vyrobené parní turbíny a dalších dodávek Doosan Škoda Power na stavbu se plánuje na polovinu roku 2017, uvedení elektrárny do komerčního provozu pak přibližně o rok později.

V Jordánsku je v úspěšném provozu parní turbína 135 MW, instalovaná již od roku 2011 v paroplynové elektrárně Al Qatrana, která pro Doosan Škoda Power představuje velmi pozitivní referenci.


O společnosti Doosan Škoda Power
Doosan Škoda Power je součástí silné skupiny společností sjednocených pod Doosan Group, která svým zákazníkům po celém světě dodává špičkové technologie, služby, dovednosti a hodnoty.

Doosan Škoda Power je předním světovým výrobcem a dodavatelem zařízení pro tepelné elektrárny, zejména parních turbín s výkonem od 10 do 1 200 MW. Se svými bohatými zkušenostmi v oblasti aplikací pro paroplynové a fosilní elektrárny, kogeneraci, jaderné elektrárny a koncentrované solární elektrárny a svými investicemi do výzkumu a vývoje firma nabízí vysoce efektivní produkty kombinující extrémní spolehlivost a provozní flexibilitu.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


Fotogalerie
Parní turbína Doosan Škoda Power pro Samra v Jordansku

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel (1060x)
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla...
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (1042x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
Mezinárodní strojírenský veletrh oslaví půlstoletí (164x)
Do zahájení veletrhu zbývá několik měsíců a v současné době probíhá řada intenzivních jednání se zástupci zahraničních s...
Aktuální číslo
Aktuální vydání All for Power ke stažení

V elektronické podobě

KE STAŽENÍ KLIKNĚTE ZDE

Firemní zpravodajství
Aktuální video - Stalo se…

... s Karlem Tillingerem ze společnosti Carl Zeiss, spol. s r.o. 

... se Zdeňkem Veitzem (Aceso Praha) o indukčním ohřevu

... s Miroslavem Chmelkou ze společnosti MRM Machinery