Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    Doosan Škoda Power dodá první parní turbínu do Spojených států amerických

Doosan Škoda Power dodá první parní turbínu do Spojených států amerických

Publikováno: 4.6.2019
Rubrika: Zajímavosti

Plzeňský výrobce parních turbín Doosan Škoda Power uzavřel na konci loňského roku kontrakt na dodávku parní turbíny pro nově budovanou paroplynovou elektrárnu v Lansingu ve státě Michigan. Jedná se o historicky první projekt společnosti realizovaný na území Spojených států, který by společnosti mohl otevřít cestu k dalším zakázkám na tomto trhu.

Turbíny společnosti Doosan Škoda Power, která má více než stoletou tradicí výroby parních turbín, si z plzeňského závodu našly svou cestu do elektráren a dalších provozů po celém světě. Zákazníci ze Spojených států však až doposud spíše upřednostňovali tamější, dlouhodobě zavedené dodavatele. Společnost Lansing Board of Water & Light (BWL) se však rozhodla pro turbínu z Plzně.

Nová výstavba je součástí plánu BWL na postupný odklon od spalování uhlí a jeho kompletní náhrady do roku 2025. Parní turbína DSTS10 o výkonu 80 MW bude součástí nové paroplynové elektrárny o celkovém výkonu 250 MW, která vyroste na místě dosluhující uhelné elektrárny Erickson ve městě Lansing. V plzeňském závodě nyní probíhá výroba turbíny, jejíž uvedení do provozu je naplánováno na jaro 2021.

“Úspěch v tomto náročném tendru potvrzuje špičkovou kvalitu našich výrobků na světové úrovni. Vysoká účinnost a provozní flexibilita dodané turbíny výrazně přispěje k celkovému snížení emisí v této oblasti a zajistí spolehlivou dodávku elektřiny stotisícovému městu Lansing a jeho okolí,” říká Václav Černý, vedoucí odboru Obchod pro region Amerika ve společnosti Doosan Škoda Power.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


Fotogalerie
Uhelná elektrárna Erickson ve městě Lansing

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

REDSTEEL: spojení oceli, designu a uměníREDSTEEL: spojení oceli, designu a umění (604x)
Rádi bychom Vám představili velmi vydařenou realizaci z ocelí odolávající atmosférické korozi – REDSTEEL v praxi. Konkré...
„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“ (433x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Mirek Topolánek, předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR....
Jak vybrat elektrocentrálu a na co si dát pozor?Jak vybrat elektrocentrálu a na co si dát pozor? (353x)
Pokud potřebujete elektřinu na místech, kde není její zdroj, pak se budete potřebovat elektrocentrálu, která vám potřebn...