Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    DOOSAN ŠKODA POWER UPEVNILA POZICI VE ŠVÉDSKU

DOOSAN ŠKODA POWER UPEVNILA POZICI VE ŠVÉDSKU

Publikováno: 20.2.2013
Rubrika: Elektrárny, Biomass, Tiskové zprávy

Po úspěšně završeném tendru na dodávku turbíny 39 MW a dalších komponent strojovny pro švédskou elektrárnu Växjö na konci minulého roku získala Doosan Škoda Power další zakázku ve Švédsku.

Klíčová slova: turbíny, elektrárna, Škoda

Pro zákazníka AB Fortum Värme samägt med Stockholms stad bude Doosan Škoda Power dodávat v rámci výstavby nového bloku pro kombinovanou výrobu tepla a elektrické energie ve Stockholmu kromě parní turbíny o výkonu 154 MW i generátor a systém řízení turbosoustrojí, regenerační systém, ohříváky pro ohřev topné vody, příslušné parní potrubí ve strojovně a také montáž a uvedení do provozu. Pro Doosan Škoda Power představuje kontrakt finanční objem v řádech stovek milionů korun.
Budovaná elektrárna bude jako palivo používat výlučně čistou biomasu a je tak v současnosti jedním z největších zařízení tohoto typu na světě. Uvedení do komerčního provozu je plánováno na začátek roku 2016.
Václav Lang, obchodní manažer Doosan Škoda Power pro Skandinávii, k tomuto úspěchu řekl: „Doosan Skoda Power v tomto prestižním tendru zvítězila nad společnostmi jako Siemens, Alstom či MAN hlavně díky technickým parametrům a flexibilnímu přístupu k modelování provozních stavů tak, jak je požadoval zákazník. Dalším klíčovým faktorem vedoucím k úspěchu bylo také vyřešení požadavků operátora sítě na připojení do švédské přenosové soustavy, kde jsme úspěšně spojili síly s dalším českým subjektem, společností Energoprojekt. Věřím, že tento kontrakt prohloubí naši spolupráci se společností Fortum v severských zemích, a že v budoucnu získáme od této společnosti další zakázky.“
Na snímku Radek Trněný, ředitel úseku Nové projekty Doosan Škoda Power (první zleva), pan Anders Egelrud, generální ředitel AB Fortum a paní Kerstin Levin, finanční ředitelka AB Fortum při podpisu kontraktu.

O společnosti Doosan Škoda Power
Doosan Škoda Power, součást Doosan Power Systems respektive globálně působící firmy Doosan, je významným evropským výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, především vybavení strojoven parních turbín. Její portfolio zahrnuje parní turbíny v rozpětí výkonů 5 až 1200 MW pro široký rozsah aplikací. Doosan Škoda Power je firma s více než stoletou tradicí výroby parních turbín.

O společnosti Doosan Power Systems
Doosan Power Systems je poskytovatelem kompletních řešení projektů pro energetiku - od projektů elektráren na klíč po dodávky kotlů a turbín.

O skupině Doosan
Skupina Doosan byla založena v roce 1896. Je nestarší firmou v Koreji a vyvinula se v přední mezinárodní firmu. Tvoří ji síť více než 4000 obchodních míst a zaměstnává 43 000 lidí v 35 zemích světa. Produktové portfolio firmy Doosan zahrnuje jaderné elektrárny, tepelné elektrárny, elektrárny na odsolování mořské vody i „zelenou“ energii. Dále např. odlitky a výkovky, systémy pro manipulaci s materiálem, komplexní řadu stavebního a strojního zařízení, obráběcí stroje, lodní dieselové motory, prostředky kolejové dopravy, stavebnictví, ocelové mosty atd.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Třinecké železárny čeká rok velkých investic do modernizace (522x)
Přes tři miliardy korun letos Třinecké železárny investují do modernizace a obnovy zařízení. Je to nejvíc za posledních ...
Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo Analýzu vývoje ekonomiky ČR – leden 2020Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo Analýzu vývoje ekonomiky ČR – leden 2020 (224x)
Česká ekonomika si i přes nepatrné zpomalení ve 3. čtvrtletí 2019 udržuje stabilní růstové tempo, které se poslední rok ...
První turbína z Doosan Škoda Power zamíří do Země vycházejícího sluncePrvní turbína z Doosan Škoda Power zamíří do Země vycházejícího slunce (183x)
Historicky první parní turbínu do Japonska dodá plzeňský výrobce Doosan Škoda Power, který podepsal kontrakt na dodávku ...