Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Tiskové zprávy    Doosan Škoda Power získala další projekt v Polsku

Doosan Škoda Power získala další projekt v Polsku

Publikováno: 17.9.2013
Rubrika: Tiskové zprávy, Elektrárny

Pro polskou firmu Tauron Cieplo S.A., která je vlastníkem elektrárny Nowa, situované v areálu hutě Arcelor Mittal Polska v Dąbrowa Górnicza nedaleko Katowic, bude Doosan Škoda Power dodávat parní turbínu o výkonu 55 MW. Turbína má nahradit dvě ze tří stávajících turbín o výkonu 25 MW a zvýšit účinnost bloku.

Klíčová slova: parní turbína, Škoda

Součástí dodávky za více než  čtvrt miliardy korun je kromě parní odběrové turbíny rovněž generátor, kondenzátor a ohříváky pro regenerační systém parního cyklu. Turbína bude sloužit jak k pohonu generátoru pro výrobu elektrického proudu, kterým bude zásobována především huť i přilehlá průmyslová zóna, tak jako zdroj páry pro technologická zařízení hutě.

Uvedení do provozu je plánováno v prvním čtvrtletí roku 2015.

V soutěži o projekt se Doosan Škoda Power utkala s tradičními soupeři, firmami Alstom a Siemens. Přímým zákazníkem Doosan Škoda Power a rovněž hlavním dodavatelem bude u tohoto projektu polský Control Process S.A.

Pro turbíny Škoda je Polsko významným teritoriem. V letošním roce Doosan Škoda Power již  získala kontrakt na turbínu 160 MW pro paroplynovou elektrárnu Stalowa Wola, dobrými referencemi jsou i turbíny 134 a 38 MW v teplárnách Katowice resp. Tychy.

O společnosti Doosan Škoda Power

Doosan Škoda Power, součást globálně působící firmy Doosan, respektive obchodní skupiny Turbo/Generator v rámci jednotky Doosan Heavy Industries & Construction. Je významným evropským výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, především vybavení strojoven parních turbín. Její portfolio zahrnuje parní turbíny v rozpětí výkonů 10 až 1200 MW pro široký rozsah aplikací. Doosan Škoda Power je firma s více než stoletou tradicí výroby parních turbín.

O skupině Doosan

Skupina Doosan byla založena v roce 1896. Je nestarší firmou v Koreji a vyvinula se v přední mezinárodní firmu. Tvoří ji síť více než 4000 obchodních míst a zaměstnává 43 000 lidí v 35 zemích světa. Produktové portfolio firmy Doosan zahrnuje jaderné elektrárny, tepelné elektrárny, elektrárny na odsolování mořské vody i „zelenou“ energii. Dále např. odlitky a výkovky, systémy pro manipulaci s materiálem, komplexní řadu stavebního a strojního zařízení, obráběcí stroje, lodní dieselové motory, prostředky kolejové dopravy, stavebnictví, ocelové mosty atd.                                                                   

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Třinecké železárny čeká rok velkých investic do modernizace (521x)
Přes tři miliardy korun letos Třinecké železárny investují do modernizace a obnovy zařízení. Je to nejvíc za posledních ...
Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo Analýzu vývoje ekonomiky ČR – leden 2020Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo Analýzu vývoje ekonomiky ČR – leden 2020 (217x)
Česká ekonomika si i přes nepatrné zpomalení ve 3. čtvrtletí 2019 udržuje stabilní růstové tempo, které se poslední rok ...
Změna ve vedení společnosti ŠKODA JS (107x)
Představenstvo společnosti ŠKODA JS a.s. jmenovalo generálním ředitelem společnosti ing. Františka Krčka, který dosud za...