Nacházíte se:  Úvod    Energetické strojírenství    Doosan Škoda Power získala v Polsku již šestý projekt za poslední tři roky

Doosan Škoda Power získala v Polsku již šestý projekt za poslední tři roky

Publikováno: 28.8.2015
Rubrika: Energetické strojírenství

Společnost Doosan Škoda Power podepsala kontrakt s firmou Fortum Power and Heat Polska Sp. z.o.o. na dodávku kompletního turbosoustrojí o výkonu 75 megawattů elektrických. Turbosoustrojí je jedním z klíčových prvků pro výstavbu nového elektrárenského bloku v polském Zabrze. Po uvedení do provozu bude elektrárna zásobit elektřinou i teplem 70 000 domácností v okolí.

Klíčová slova: Doosan, turbosoustrojí

Elektrárna bude provozována v takzvaném kogeneračním režimu, kdy se vyrábí současně elektřina a teplo. Toto řešení zajišťuje efektivní využití primárního paliva a vede k vyšší efektivitě elektrárny.

Kontrakt zahrnuje nejen dodávku a montáž parní turbíny a generátoru, ale rovněž dodávku a montáž systému ohříváků pro ohřev topné vody. Po uvedení do provozu bude nová jednotka současně dodávat 75 kilowattů elektrických i teplo pro 70 000 domácností v Zabrze a Bytomu. Pro Doosan Škoda Power představuje zakázka finanční objem v řádech stovek milionů korun.

Nespornou výhodou společnosti Doosan Škoda Power je její schopnost dodat klíčové energetické technologie ovšem s flexibilním řešením. Díky tomu získává firma v této části Evropy stéle větší podíl na trhu. Navíc spolupracuje s místními servisními centry, a je proto schopna dodávat integrovaná řešení a realizovat projekty s nižšími náklady a v kratších termínech.

V současné době  Doosan Škoda Power realizuje kontrakty nových energetických projektů v polských městech Stalowa Wola (160 MW), Tychy (65 MW), Mondi Świecie (77 MW) nebo EC Nowa (55 MW). 

O společnosti Doosan Škoda Power

Doosan Škoda Power, součást globálně působící firmy Doosan, respektive obchodní skupiny Turbo/Generator v rámci jednotky Doosan Heavy Industries & Construction. Je významným světovým výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, především vybavení strojoven parních turbín. Její portfolio zahrnuje parní turbíny v rozpětí výkonů 10 až 1200 MW pro široký rozsah aplikací. V letošním roce slaví firma 111 let výroby parních turbín vlastního designu.

O skupině Doosan

Skupina Doosan byla založena v roce 1896. Je nejstarší firmou v Koreji a vyvinula se v přední mezinárodní firmu. Tvoří ji síť více než 4000 obchodních míst a zaměstnává 43 000 lidí v 35 zemích světa. Produktové portfolio firmy Doosan zahrnuje jaderné elektrárny, tepelné elektrárny, elektrárny na odsolování mořské vody i „zelenou“ energii. Dále např. odlitky a výkovky, systémy pro manipulaci s materiálem, komplexní řadu stavebního a strojního zařízení, obráběcí stroje, lodní dieselové motory, prostředky kolejové dopravy, stavebnictví, ocelové mosty atd.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (563x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel (558x)
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla...
V Maďarsku sa konalo fórum dodávateľov „ATOMEX – Europe 2017“V Maďarsku sa konalo fórum dodávateľov „ATOMEX – Europe 2017“ (125x)
V dňoch od 20.-21. novembra 2017 sa v Budapešti konalo Európske fórum dodávateľov jadrového priemyslu „ATOMEX-Europe 201...