Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    EGAP zrušil specifická opatření pro pojišťování exportu na Ukrajinu a do Běloruska

EGAP zrušil specifická opatření pro pojišťování exportu na Ukrajinu a do Běloruska

Publikováno: 1.12.2017
Rubrika: Zajímavosti

Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) zrušila specifická opatření a režim pro schvalování pojišťování exportu na Ukrajinu a do Běloruska. Obě země spadají podle kategorizace rizika OECD do nejrizikovější kategorie 7 a EGAP k nim bude přistupovat u nových obchodních případů stejně jako k dalším zemím této rizikové kategorie. U obou těchto zemí má exportní pojišťovna nastavené nové teritoriální limity.

„U každé z těchto zemí máme pro zrušení specifických opatření různé důvody,“ vysvětluje předseda představenstva Jana Procházka. V případě Ukrajiny bylo od února 2014 pojišťování v podstatě zastavené, výjimkou byla podpora několika malých a středních podniků. Strategicky významný dlužník, společnost NAEK, své závazky vůči EGAP stále splácí. Tím došlo ke snížení angažovanosti exportní pojišťovny na Ukrajině na současných 1,1 miliardy korun. Nový teritoriální limit je přitom nastaven na 2,5 miliardy korun. „Při projednávání nových obchodních případů na Ukrajinu budou mít výhodu krátkodobé a střednědobé transakce, případně transakce se subjekty strategického významu a s příjmy v devizách,“ doplňuje Jan Procházka.

Vpřípadě Běloruska je aktuální teritoriální limit 6,5 mld. korun vyčerpán ze 74 %. Na nové obchodní případy má tak EGAP volný limit přibližně 1,7 mld. korun. Hlavním důvodem pro zrušení specifického režimu je pak to, že poklesla angažovanost v této zemi, i když je prostředí stále ekonomicky nestabilní, EGAP eviduje dobrou platební morálku u pojištěných případů. Část portfolia v Bělorusku se navíc podařilo zajistit u komerčních zajistitelů.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Fotogalerie
Vodní elektrárnu Grodno v Bělorusku postavila společnost MavelElektrárna NAEK na UkrajiněZimní pohled na elektrárnu NAEK na Ukrajině

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“ (813x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Mirek Topolánek, předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR....
Elektromobilista si bude moci vybrat mezi různými rychlostmi dobíjeníElektromobilista si bude moci vybrat mezi různými rychlostmi dobíjení (245x)
O rozvoji dobíjecích stanic a celého konceptu elektromobility se pro All for Power rozepsal Tomáš Chmelík, manažer čistý...
ČEZ ESCO instalovala na Dlouhých stráních nejvýše položenou fotovoltaickou elektrárnu v Česku II.ČEZ ESCO instalovala na Dlouhých stráních nejvýše položenou fotovoltaickou elektrárnu v Česku II. (244x)
Společnost ČEZ Solární ze skupiny ČEZ ESCO vybudovala u horní nádrže vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně nejvýše...
Aktuální číslo
Aktuální vydání All for Power ke stažení

V elektronické podobě

KE STAŽENÍ KLIKNĚTE ZDE

Firemní zpravodajství
Aktuální video - Stalo se…

... s Karlem Tillingerem ze společnosti Carl Zeiss, spol. s r.o. 

... se Zdeňkem Veitzem (Aceso Praha) o indukčním ohřevu

... s Miroslavem Chmelkou ze společnosti MRM Machinery  

 

Zavřít [x]