Nacházíte se:  Úvod    Energetické strojírenství    Firma MSA dodala do Saúdské Arábie armatury téměř za 900.000 eur

Firma MSA dodala do Saúdské Arábie armatury téměř za 900.000 eur

Publikováno: 3.6.2015
Rubrika: Energetické strojírenství

Výrobce armatur MSA z Dolního Benešova na Opavsku dodal do Saúdské Arábie kulové kohouty téměř za 900.000 eur (téměř 25 milionů korun). Saúdskoarabská státní ropná společnost Saudi Aramco je použije při výstavbě potrubní sítě plynárny Wasit. ČTK o tom dnes za společnost MSA informovala Lenka Hrušková. 

"Trh Blízkého východu všeobecně je pro nás jedním z hlavních odbytišť. Tržby na tomto teritoriu činily v loňském roce téměř 4,8 milionu eur (zhruba 131 milionů korun)," uvedl obchodní ředitel MSA Roman Baláž. Společnost Saudi Aramco je pro MSA v této oblasti nejvýznamnějším zákazníkem, firma s ní spolupracuje už více než deset let. 
Zakázka byla výjimečná tím, že armatury bylo nutné vyzkoušet ve vertikální poloze. To je podle Hruškové velmi nestandardní, zvláště u armatur tak velkého průměru jako u této zakázky. "Aby bylo možné takové nestandardní zkoušky vůbec provést, musela si MSA zkonstruovat vlastní speciální zkušební prostředky, kde pod dohledem zákazníka zkoušky úspěšně proběhly," uvedla Hrušková. 
Společnost MSA patří do ruské skupiny Rimera. Vyrábí průmyslové armatury, které se používají pro systémy zásobování vodou, teplem, pro klasickou i jadernou energetiku či pro chemický průmysl, při přepravě a zpracování ropy a plynu.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel (550x)
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla...
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (544x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
V Maďarsku sa konalo fórum dodávateľov „ATOMEX – Europe 2017“V Maďarsku sa konalo fórum dodávateľov „ATOMEX – Europe 2017“ (117x)
V dňoch od 20.-21. novembra 2017 sa v Budapešti konalo Európske fórum dodávateľov jadrového priemyslu „ATOMEX-Europe 201...