Nacházíte se:  Úvod    Energetické strojírenství    Firmy z ČR a Slovenska usilují o stavbu elektrárny ve Vietnamu

Firmy z ČR a Slovenska usilují o stavbu elektrárny ve Vietnamu

Publikováno: 21.1.2008, Aktualizováno: 27.4.2009 15:27
Rubrika: Energetické strojírenství

České firmy Škoda Praha a Škoda Power usilují společně se slovenskou společností SES Tlmače o zakázku na výstavbu tepelné elektrárny ve středním Vietnamu. Novinářům to oznámili ministr průmyslu Martin Říman a slovenský ministr hospodářství Ľubomír Jahnátek.

'Je to ve stádiu vážných jednání,' řekl na tiskové konferenci po zasedání slovensko-české meziresortní komise Říman. Vietnam chce postavit šest energetických bloků s výkonem 3000 megawattů a podle Římana bude rozhodující požadovaný termín dokončení a cena.

Vietnamská strana ještě připravuje studii, podle které se budou moci nastavit nabídky. Na druhou stranu ale s výstavbou elektrárny pospíchá, protože země se potýká s nedostatkem elektřiny, dodal Říman. Ten o zájmu českých firem jednal ve Vietnamu na podzim.

Společnost SES Tlmače, kterou ovládá finanční skupina J&T, patří mezi přední evropské dodavatele energetických kotlů. Škoda Praha patří do nejsilnější české elektrárenské skupiny ČEZ a tradičně se podílí na výstavbě elektráren v Česku i na Slovensku.. Výrobce turbín Škoda Power je součástí plzeňské skupiny Škoda Holding.

Zdroj: www.financninoviny.cz
 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel (544x)
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla...
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (543x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
V Maďarsku sa konalo fórum dodávateľov „ATOMEX – Europe 2017“V Maďarsku sa konalo fórum dodávateľov „ATOMEX – Europe 2017“ (106x)
V dňoch od 20.-21. novembra 2017 sa v Budapešti konalo Európske fórum dodávateľov jadrového priemyslu „ATOMEX-Europe 201...