Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Indie je pro Doosan Škoda Power úspěšným teritoriem

Indie je pro Doosan Škoda Power úspěšným teritoriem

Publikováno: 1.3.2013, Aktualizováno: 6.3.2013 21:33
Rubrika: Elektrárny, Teplárenství

Strojovnu s jednotělesovou parní turbínou ŠKODA o výkonu 172 MW bude na základě vítězství v tendru dodávat Doosan Škoda Power pro tepelnou elektrárnu v blízkosti Chennai (dříve Madras), hlavního města indického státu Tamil Nadu.

Klíčová slova: parní turbína, Škoda, tepelná elektrárna

Přímým zákazníkem je indická OPG Power Generation Private Limited. Doosan Škoda Power dodá kompletní strojovnu s parní turbínou včetně montáže (s výjimkou vzduchového kondenzátoru). Celé dílo bude uvedeno do komerčního provozu ve druhé polovině roku 2014. Pro Doosan Škoda Power představuje kontrakt finanční objem v řádech stovek milionů korun.

„Tento projekt je potvrzením, že má naše společnost a parní turbíny ŠKODA v Indii stále dobré jméno. Doosan Škoda Power obstála v konkurenci a participuje v Indii svými dodávkami na dalších realizovaných projektech Sabarmati, Bandel, Pioneer a Essar“, řekl obchodní manažer pro teritorium Indie, Martin Baxa.

O společnosti Doosan Škoda Power
Doosan Škoda Power, součást Doosan Power Systems respektive globálně působící firmy Doosan, je významným evropským výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, především vybavení strojoven parních turbín. Její portfolio zahrnuje parní turbíny v rozpětí výkonů 5 až 1200 MW pro široký rozsah aplikací. Doosan Škoda Power je firma s více než stoletou tradicí výroby parních turbín.

O společnosti Doosan Power Systems
Doosan Power Systems je poskytovatelem kompletních řešení projektů pro energetiku - od projektů elektráren na klíč po dodávky kotlů a turbín včetně servisních služeb.

O skupině Doosan
Skupina Doosan byla založena v roce 1896. Je nestarší firmou v Koreji a vyvinula se v přední mezinárodní firmu. Tvoří ji síť více než 4000 obchodních míst a zaměstnává 43 000 lidí v 35 zemích světa. Produktové portfolio firmy Doosan zahrnuje jaderné elektrárny, tepelné elektrárny, elektrárny na odsolování mořské vody i „zelenou“ energii. Dále např. odlitky a výkovky, systémy pro manipulaci s materiálem, komplexní řadu stavebního a strojního zařízení, obráběcí stroje, lodní dieselové motory, prostředky kolejové dopravy, stavebnictví, ocelové mosty atd.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

 Za své novodobé existence vyrobila Želina 42 378 MWh energie  Za své novodobé existence vyrobila Želina 42 378 MWh energie (247x)
Malá vodní elektrárna Želina na Kadaňsku dodala během roku 2012 do rozvodné sítě pomocí dvou Francisových turbín 1 482 M...
Výstavba horkovodního zdroje s čerpací stanicí THOL4 v areálu teplárny HolešoviceVýstavba horkovodního zdroje s čerpací stanicí THOL4 v areálu teplárny Holešovice (170x)
Společnost ČEZ Energetické služby, dceřiná společnost ČEZ ESCO, ve sdružení se společností TELO na přelomu roku 2016/201...
Instalace technologie DeNOx na kotlích K14 až K19 v Unipetrolu LitvínovInstalace technologie DeNOx na kotlích K14 až K19 v Unipetrolu Litvínov (120x)
Společnost Envir & Power Ostrava a.s. provedla instalaci technologie DeNOx v teplárně situované v areálu chemických ...