Nacházíte se:  Úvod    Technologie, materiály    Informace o vývoji a provozu náporové turbíny

Informace o vývoji a provozu náporové turbíny

Publikováno: 25.12.2012, Aktualizováno: 28.12.2012 17:25
Rubrika: Technologie, materiály, Energetické strojírenství

V přednášce se autor zabývá zcela novým principem přeměny kinetické energie páry na točivý moment turbíny. V přednášce je popis přeměny kinetické energie páry na obvodovou sílu, popis vyrobené technologie a provozní zkušenosti s touto technologií včetně vyhodnocení účinnosti a zhodnocení výhod nově postaveného zařízení při srovnání se stávajícím stavem techniky.

Klíčová slova: náporové turbíny, energie páry

Celý článek (autor: Ing. Ferdinand Madry, CSc., GWRD s.r.o.) je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Information regarding development and operation of the ram-air turbine
In the lecture, the author deals with an absolutely new principle of conversion kinetic energy of steam to the turbine torque moment. In the lecture there is a description of the conversion kinetic energy to the peripheral steam power, description of manufactured technology and operational experience with this technology, including efficiency evaluation and advantage evaluation of newly constructed machine in comparison to current technology condition.

Информация о разработке и эксплуатации напорной турбины (Ram Air турбины)
В статье автор рассказывает о совершенно новом принципе преобразования кинетической энергии пара для вращения турбины. В статье есть описание кинетических преобразований энергии в периферическую мощность пара, описание технологии промышленного и оперативного опыта работы с этой технологией, в том числе оценка эффективности и оценка преимуществ вновь созданного оборудования по сравнениюс существующим.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Rozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiouRozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiou (473x)
V procese prípravy investičného projektu ,,Rekonštrukcia rozmrazovacích tunelov“ v Elektrárny Nováky bola v prvom rade v...
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (464x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel (439x)
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla...