Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    Investoři a dodavatelé pro energetiku budou jednat v Praze

Investoři a dodavatelé pro energetiku budou jednat v Praze

Podle mnohých dodavatelů do sektoru energetiky bude rok 2014 bezesporu rokem zlomu. České firmy mohou počítat s postupným dokončováním investičních projektů. Na domácí půdě nebude mít velká část z nich dostatek obchodních příležitostí a v zahraničí pro změnu budeme čelit uzavřeným zahraničním trhům chránícím prioritně zájmy vlastních společností. I na toto téma budou 9. a 10. prosince v Praze jednat energetičtí experti a zástupci dodavatelů. Příležitostí k tomu bude již 8. ročník mezinárodní konference All for Power 2013, která se bude konat v Clarion Congress Hotel Prague v pražských Vysočanech.

Klíčová slova: investice, energetika, výstavba, zakázky, ČEZ

Konference má tyto podtituly: Energetické investiční celky: Jaderné elektrárny, klasické elektrárny, průmyslová energetika, teplárny a Vývoj česko-slovenské energetiky v celosvětovém kontextu. Mezi vystupujícími budou například: Peter Bodnár, člen představenstva a ředitel divize Investice, ČEZ, a. s., Ladislav Štěpánek, člen představenstva a ředitel divize Výroba, ČEZ, a. s., Dag Wiesner, ředitel útvaru Realizace investic, ČEZ, a. s., Miloš Mostecký, obchodní ředitel, ŠKODA PRAHA a. s., David Onderek, ředitel divize Elektřina a teplo, EP Energy, a. s., Petr Závodský, ředitel útvaru výstavby jaderných elektráren, ČEZ, a. s. a Petr Karafiát, ředitel pro ekologii a inženýring, Alpiq Generation (CZ) s. r. o. a další. Konferenční stránky, včetně registrace a programu jsou k dispozici zde: All for Power Conference 2013.

Podle mnohých zástupců dodavatelů pro energetické strojírenství je důležité, aby se české firmy staly významnou součástí globálního dodavatelského modelu, který se uplatní i v zahraničí. Když se nám toto nepodaří, hrozí stagnace a postupný úpadek potence českého energeticko-dodavatelského průmyslu v pořadí - inženýring, výroba a servis. Dojde k dramatickému snížení počtu pracovních míst. Stejně dramatický bude i odliv kvalifikovaných odborníků a absolventů univerzit do lépe se rozvíjejících oborů. Na místo rozvoje, ke kterému by mohla dostavba Temelína zásadně přispět, si zaděláváme na ztrátu „rodinného stříbra“, za které energeticko-dodavatelský průmysl všichni považujeme.

Na programu je několik programových bloků, které se budou týkat plánovaných investic v daných oblastech jak u nás tak ve světě:

- Klasická energetika

- Jaderná energetika

- Teplárenství

- Průmyslová energetika

- Novinky dodavatelů pro energetiku

Součástí konference bude rozsáhlá výstavní plocha. Dvoudenní akce je doprovázená společenským večerem.

Více informací můžete získat na konferenčních stránkách www.afpc2013.com. Pořadatelem akce je a. s. Případné dotazy zodpoví Norbert Tuša, manažer konference (norbert.tusa@afpower.cz, mobil: +420 775 337 900).

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (558x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel (556x)
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla...
9. mezinárodní odborná konference Elektrizační soustava 2017 se bude konat 8. a 9. června 2017 (537x)
Rozvoj, obnova a údržba sítí a stanic zvn, vvn a vn, strategie a investiční plány … To vše bude opět předmětem jednání t...