Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    Jaderné dny 2017

Jaderné dny 2017

Publikováno: 8.2.2017
Rubrika: Zajímavosti, Jaderné

Již po sedmé se letos uskuteční akce nazvaná Jaderné dny. Pořádají ji společně ŠKODA JS a.s., CENEN (Czech Nuclear Education Network) a Západočeská univerzita v Plzni. Jedná se o expozici doplněnou přednáškami, které mají za cíl přiblížit oblast využití jaderné energie zejména studentům středních a vysokých škol. Akce se koná ve dnech 20. 4. – 25. 5. 2017 na Západočeské univerzitě v Plzni. 

Expozice zahrnuje nejen modely různých jaderných zařízení, ale i skutečná zařízení či jejich části a přístroje určené k využití jaderné energie. K vidění bude mlžná komora, modely reaktorů a kontejnerů na vyhořelé palivo, maketa palivové kazety či model hlubinného úložiště radioaktivního odpadu.

Součástí programu jsou i přednášky pro studenty středních škol. Na přednášky vždy navazují soutěže, jejichž vítězové vyhrávají tablet. Soutěž se těší velkému úspěchu, studenti projevují velkou snahu a především praktická část soutěže je vždy velmi pohltí.

Témata přednášek a soutěží pro střední školy jsou:

  • 26. 4. Žijeme v poli záření
  • 03. 5. Od přírodního jaderného reaktoru k jaderné energetice
  • 10. 5. Mýty a fakta o jádru + Fukušima 6 let poté
  • 17. 5. Energetický mix a role jaderné energetiky
  • 24. 5. Životní prostředí a radioaktivní odpady

Předchozí ročníky se konaly na půdě Techmania Science Center v Plzni. Letos proběhnou na Západočeské univerzitě, pro studenty středních škol (zejména technických oborů a gymnázií), bude jistě zajímavé se podívat na univerzitní půdu, kam možná bude směřovat jejich další studium. Další informace nejdete v příloze.

Leták ke konferenci naleznete ZDE.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Společnost ČEZ ENERGOSERVIS úspěšně kvalifikovala metodu WOL pro jaderné elektrárny v České republiceSpolečnost ČEZ ENERGOSERVIS úspěšně kvalifikovala metodu WOL pro jaderné elektrárny v České republice (499x)
Metoda WOL (Weld Overlay) je speciální způsob opravy heterogenních svarových spojů spočívající v postupném navařování př...
Národní energetický klastr má 90% úspěšnost v zisku dotačních titulů pro své členy (486x)
U příležitosti konference „Energetika v regionu“, která se na konci května konala v Ostravě pod záštitou hejtmana Moravs...
Jde energetika ve světě dobrou cestou?Jde energetika ve světě dobrou cestou? (485x)
Najít český význam pro výraz diverzita je snadné: rozmanitost, různorodost. Zkuste však nalézt jednoslovný český ekvival...
Aktuální číslo
Aktuální vydání All for Power ke stažení

V elektronické podobě

KE STAŽENÍ KLIKNĚTE ZDE

Firemní zpravodajství
Aktuální video - Stalo se…

... s Karlem Tillingerem ze společnosti Carl Zeiss, spol. s r.o. 

... se Zdeňkem Veitzem (Aceso Praha) o indukčním ohřevu

... s Miroslavem Chmelkou ze společnosti MRM Machinery  

 

Zavřít [x]