Nacházíte se:  Úvod    Rozhovory    „Již jsme pro některé firmy zpracovávali ochranné kombinační analýzy rizik některých typů blackoutů,“...

„Již jsme pro některé firmy zpracovávali ochranné kombinační analýzy rizik některých typů blackoutů,“...

Publikováno: 27.7.2015
Rubrika: Rozhovory

...uvedla v rozhovoru pro časopis All for Power Lenka Badová, jednatelka společnosti MACONT GROUP s.r.o.

Celý článek je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Přibližte a popište na nějakém konkrétním příkladu (nemusíte uvádět název firmy) návrh ochranné kombinační analýzy?

Našimi klienty se stávají firmy a podniky, které si uvědomují, že jejich podnikání může ohrozit vážná nehoda nebo těžko předvídatelná katastrofa. Začínají proto včas vyhledávat a nastavovat účinná opatření pro ochranu a zajištění budoucnosti svého podnikání. Velmi účinným nástrojem přežití firmy v krizových situacích je správně uzavřené pojistné krytí podnikatelských rizik.

Při naší práci s každou společností, se snažíme co nejvíce poznat její činnosti, ve firmě proto vždy provádíme analýzy z více pohledů, vyhledáváme a vyhodnocujeme možná hrozící rizika podle skutečně zjištěných podmínek daného provozu, nastavení organizace a ekonomiky firmy. Vše má vliv na to, zda klienta pojistitel přijme do pojištění pro krytí finančních následků některých druhů „blackoutů“.

Otevřená komunikace mezi námi a klientem, klientovi umožňuje lépe a přesněji definovat své požadavky na zajištění správného pojištění. Na základě výsledků  kombinační analýzy a požadavků klienta je námi vyhotoven program na pojištění jeho rizik, na základě kterého pak vyjednáváme pro klienta s pojistiteli potřebné požadované podmínky pojištění a nejvýhodnější cenu. Vždy se jedná o dojednání nestandardních podmínek pojistné smlouvy, která má být pro klienta dlouhodobým přínosem, proto v této závěrečné části máme roli mediátora mezi pojišťovnou a klientem.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“ (417x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Mirek Topolánek, předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR....
Celkový deficit energetické bilance může přesáhnout 30 TWh, nelze se spoléhat na import z okolních státůCelkový deficit energetické bilance může přesáhnout 30 TWh, nelze se spoléhat na import z okolních států (174x)
Radikální změny v energetice se zásadně dotknou i provozovatele přenosové soustavy ČEPS. I proto společnost poprvé vydal...
Lucie Židová, ředitelka divize ENERGOPROJEKT PRAHA: Na pozici hlavního projektanta nového jaderného zdroje v ČR jsme připraveniLucie Židová, ředitelka divize ENERGOPROJEKT PRAHA: Na pozici hlavního projektanta nového jaderného zdroje v ČR jsme připraveni (98x)
ENERGOPROJEKT PRAHA (EGP), dnešní divize ÚJV Řež, slaví letos 70 let své existence. Je generálním projektantem jaderných...