Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    Konference Energetika v regionu

Konference Energetika v regionu

Publikováno: 24.6.2017
Rubrika: Lidé-Věci-Události

Národní energetický klastr uspořádal 25. května 2017 pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka v hotelu Imperial v Ostravě konferenci nazvanou Energetika v regionu.

Akci zahájil Jan Poledník z Národního energetického klastru, který představil klastr, cíle a dlouhodobý zájem přispět k řešení energetiky regionu. Marek Bruštík, zástupce Krajského úřadu Moravskoslezského kraje hovořil na téma: Úloha kraje v oblasti energetiky. Martin Hájek, výkonný ředitel Teplárenské sdružení České republiky, prezentoval výhled energetiky a teplárenství v kontextu očekávaného vývoje energetické politiky a legislativy EU. František Švrček z pořádajícího Národního energetického klastru nastínil pohled na legislativní kontext – ASEK, nařízení vlády 232/2015, energetické využívání odpadů, hospodaření s energií. Moravskoslezské energetické centrum představil Rostislav Rožnovský. V průběhu konference vystoupil i Marek Bruštík, vedoucí oddělení ochrany ovzduší a integrované prevence na Krajském úřadě MSK. Jeho téma znělo: „Aplikace energetického managementu u budov v majetku kraje, vyhodnocení kotlíkové dotace, vyhodnocení smogové situace z ledna 2017“. Další zástupce Klastru. Libor Prouza, prezentoval pohled na odborný kontext energetické koncepce, zkušenosti se získáváním statistických dat pro analýzu současného stavu a vývojových trendů, Stanislav Mišák, ředitel Centra ENET (VŠB-TU Ostrava) hovořil o přínosu akademické sféry, vědy a výzkumu směrem k naplnění energetické koncepci.

V bloku věnovaném očekávání rozhodujících průmyslových partnerů v časovém horizontu do roku 2025 – 2030 vystoupil například Svatopluk Vnouček, ředitel sekce Rozvoj a technická koncepce přenosové soustav (ČEPS), Taťána Macečková, vedoucí oddělení Rozvoje ČEZ Distribuce pro oblast Morava, Lukáš Roubíček, jednatel innogy Energo a Milan Chromík, Country manager Waste line CZ & SK firmy Veolia Vedlejší produkty ČR.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


Fotogalerie
Konference Energetika v regionu

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

V Chotíkově byl položen základní kámen spalovny komunálního odpaduV Chotíkově byl položen základní kámen spalovny komunálního odpadu (573x)
Spalovna komunálního odpadu ZEVO Chotíkov, která začala vyrůstat v prostoru rekultivované skládky komunálního odpadu, bu...
Pět křišťálových komínů získalo nové majitele (446x)
Teplárenské sdružení České republiky na Dnech teplárenství a energetiky ocenilo křišťálovými komíny pětici Projektů roku...
Účastníci Dnů teplárenství a energetiky apelují na vládu, aby pokračovala v přidělování povolenek na čisté investice (392x)
Teplárenství může sehrát významnou úlohu při naplňování klimaticko-energetických cílů České republiky do roku 2030. Nach...
Aktuální číslo
Aktuální vydání All for Power ke stažení

V elektronické podobě

KE STAŽENÍ KLIKNĚTE ZDE

Firemní zpravodajství
Aktuální video - Stalo se…

... s Karlem Tillingerem ze společnosti Carl Zeiss, spol. s r.o. 

... se Zdeňkem Veitzem (Aceso Praha) o indukčním ohřevu

... s Miroslavem Chmelkou ze společnosti MRM Machinery  

 

Zavřít [x]