Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    Korejský prezident se setkal s premiérem Babišem. Ředitel KHNP navštívil Dukovansko a navázal spolupráci s českými dodavateli

Korejský prezident se setkal s premiérem Babišem. Ředitel KHNP navštívil Dukovansko a navázal spolupráci s českými dodavateli

Publikováno: 3.12.2018
Rubrika: Zajímavosti, Jaderné

Korejský prezident Jae-in Moon se v Praze setkal s českým premiérem Andrejem Babišem. Oba se shodli na významu spolupráce v energetickém sektoru i průmyslu obecně. Moon pak zdůraznil bohaté zkušenosti korejských společností s pokročilou jadernou technologií a výstavbou i provozem jaderných reaktorů. Připomněl schopnost Koreje dokončit výstavbu včas a v rámci rozpočtu, jako tomu bylo nedávno v případě KHNP a jaderné elektrárny Barakah.

Jae-Hoon Chung, CEO hlavního uchazeče o dostavbu českého jádra Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP), pak tento týden rovněž navštívil Českou republiku. Prohlubování spolupráce s českými firmami a lokalizace dodavatelského řetězce je pro KHNP prioritou. I proto zde Chung podepsal hned dvě memoranda o spolupráci na dostavbě českých jaderných elektráren. První memorandum se týká dodání hlavních komponent pro nové reaktory společností Doosan Škoda Power. Druhé pak stvrzuje spolupráci na konstrukční pracích s firmami Metrostav, Daewoo Engineering & Construction a Doosan Heavy Industries & Construction.

V úterý Chung navštívil také Třebíč a potkal se s představiteli lokálních dodavatelů, jako je Nuvia, TES, či MICO.

„České inženýrské a strojírenské firmy patří dlouhodobě mezi světovou špičku. Disponovat lokálními dodavateli a experty s takovými zkušenostmi s jadernou energetikou je pro úspěšné dokončení výstavby jaderných elektráren obrovskou výhodou. V KHNP jsme odhodlaní tuto výhodu České republiky maximálně využít,“ řekl Jae-Hoon Chung, CEO KHNP.

Prioritou KHNP je v současnosti právě dostavba českého jádra. Spolupráce s místními firmami se ale nemusí omezovat jen na hranice Česka. Probíhají i jednání o společných projektech na projektech v třetích zemích, kam KHNP expanduje.

„Bude nám ctí využít zkušenosti a expertízu českých firem i na zahraničních trzích. Nyní provozujeme 24 reaktorů a 9 dalších je ve výstavbě. Současně ale jednáme o nových projektech v Polsku, Saudské Arábii, Rumunsku či na Filipínách a Taiwanu,“ dodává Chung.

Společnost KHNP klade důraz na podporu obyvatel oblastí, kde stojí její elektrárny. Aktivně pomáhá s rozvojem místních komunit a pracuje na udržování dobrých vztahů s místními obyvateli. Dlouhodobě podporuje i region Dukovan a je například hlavním sponzorem hokejového klubu SK Horácká Slavia Třebíč. KHNP se během srpna zapojila také do dobrovolnického programu. 24 korejských studentů a 10 zaměstnanců KHNP v rámci něj působilo v třebíčských neziskových organizacích, podílelo se na kulturním programu pro seniory či děti a pomáhalo s údržbou hokejového a fotbalového stadionu. Podobně pomáhala KHNP v regionu v loňském roce, kdy poskytla hmotnou pomoc i kapacitu 36 dobrovolníků z řad korejských univerzit a zástupců KHNP celkem 12 zařízením a neziskovým organizacím.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


Fotogalerie
KHNPKHNP ve výrobě NUVIA

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (910x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“ (873x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Mirek Topolánek, předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR....
Aktuální číslo
Aktuální vydání All for Power ke stažení

V elektronické podobě

KE STAŽENÍ KLIKNĚTE ZDE

Firemní zpravodajství
Aktuální video - Stalo se…

... s Karlem Tillingerem ze společnosti Carl Zeiss, spol. s r.o. 

... se Zdeňkem Veitzem (Aceso Praha) o indukčním ohřevu

... s Miroslavem Chmelkou ze společnosti MRM Machinery