Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Vodní    Malá vodní elektrárna Štětí: unikátní projekt sociální energetiky

Malá vodní elektrárna Štětí: unikátní projekt sociální energetiky

Publikováno: 28.8.2015
Rubrika: Vodní

První gigawatthodiny elektrické energie vyrobily dvě turbíny v elektrárně Štětí z labské vody. Tuto mimořádně ekologicky šetrnou stavbu, která přináší energii z obnovitelného zdroje i prostředky pro charitativní účely, pro obecně prospěšnou společnost Energeia vybudovalo sdružení zhotovitelů vedené společností Metrostav.

Celý článek (autor: Ing. Jan Cuc, ředitel Divize 6, Metrostav a.s.) je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Small Hydropower Plant Štětí: a unique project of social energy

The first gigawatt hours of electricity have been produced from water from the Elbe River by two turbines at the Štětí power plant. This special, environmentally friendly project, which makes energy from renewable sources and provides funds for charitable purposes, was built by a consortium led by Metrostav for the public utility Energeia.

Малая гидроэлектростанция Šěi: уникальный проект социальной энергетики

Первые гигаватт-часы электроэнергии выработали две турбины на электростанции Šěi из воды реки Лабе. Эту исключительно экологически чистую станцию, которая поставляет энергию из возобновляемого источника и создает средства для благотворительных целей, для общественно полезной организации Energeia построил консорциум изготовителей во главе с компанией Metrostav.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Malá vodní elektrárna se změnila ve staveniště, pro veřejnost je uzavřenaMalá vodní elektrárna se změnila ve staveniště, pro veřejnost je uzavřena (684x)
Želina – Až do října je pro návštěvníky uzavřená malá vodní elektrárna Želina, včetně průchodu kolem ní k Nechranické př...
 Za své novodobé existence vyrobila Želina 42 378 MWh energie  Za své novodobé existence vyrobila Želina 42 378 MWh energie (253x)
Malá vodní elektrárna Želina na Kadaňsku dodala během roku 2012 do rozvodné sítě pomocí dvou Francisových turbín 1 482 M...
Největší modernizace turbíny na Slapech za více než 60 let: velké bourání a přivaděč vody v novém hávu.Největší modernizace turbíny na Slapech za více než 60 let: velké bourání a přivaděč vody v novém hávu. (102x)
Modernizace jednoho ze tří soustrojí - TG1 - vodní elektrárny Slapy zahájená loni v říjnu se dostává do etapy bouracích ...