Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    Malé jaderné reaktory mohou uspět v teplárenství

Malé jaderné reaktory mohou uspět v teplárenství

Publikováno: 5.5.2016
Rubrika: Jaderné

Škála využití malých reaktorů v podmínkách České republiky je poměrně široká: od náhrady uhelných elektráren, přes teplárenství, až po stabilizaci budoucí rozvodné sítě založené na decentralizaci a obnovitelných zdrojích. Vývoj malých reaktorů investičně podporují především USA, Velká Británie a Rusko, české jaderné firmy by se mohly podílet na výstavbě a dodávkách technologií.

Klíčová slova: jaderný reaktor, teplárenství

Celý článek je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Small nuclear reactors can be successful in the heating industry

The spectrum of utilisation of small reactors in conditions of the Czech Republic is relatively extensive: from the replacement of coal power plants, the heating industry to the stabilisation of the future distribution network based on decentralised and renewable sources. The USA, Great Britain and Russia are investing in the development of small reactors while Czech nuclear companies could contribute to the construction and delivery of technology.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (769x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
ÚJV Řež, a. s., prohlubuje spolupráci s ENEA (752x)
Jde o významnou mezinárodní spolupráci. ENEA je italskou vládou subvencovaná Národní agentura pro nové technologie, ener...