Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    Malé jaderné reaktory – možná budoucí náhrada středních fosilních zdrojů?

Malé jaderné reaktory – možná budoucí náhrada středních fosilních zdrojů?

Publikováno: 22.1.2012
Rubrika: Jaderné, Jaderné palivo, Rozhovory

V poslední době se v souvislosti s diskuzemi ohledně budoucnosti teplárenství neustále vrací otázky spojené se zajištěním zdrojů paliv pro tyto zdroje, záměny technologií či využití obnovitelných zdrojů pro tyto účely. Do těchto diskuzí samozřejmě vstupují kromě odborníků v dané problematice i zástupci různých lobbyistických skupin, politici a politické strany jak na lokální, tak celostátní úrovni či neziskové a nevládní organizace s připomínkami či názory mnohdy zcela vzdálenými od technické, fyzikální či ekonomické podstaty celé věci. Podíváme-li se tedy dnes na situaci v energetice jako odvětví z hlediska skutečných fyzikálních potřeb systémů, ekonomických a obecně bezpečnostních zájmů státu jako takového, možných sociálních dopadů na obyvatelstvo a skutečných dopadů na životní prostředí, je nutno konstatovat, že v podstatě neexistuje jednoznačný postoj státní administrativy a průmyslu obecně k budoucímu rozvoji a směřování energetiky jako celku coby jedné z páteří národního hospodářství.

Celý článek (Ing. Petr Karafiát, technický ředitel, Alpiq Generation CZ s.r.o.) najdete v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (545x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
ÚJV Řež, a. s., prohlubuje spolupráci s ENEA (533x)
Jde o významnou mezinárodní spolupráci. ENEA je italskou vládou subvencovaná Národní agentura pro nové technologie, ener...