Nacházíte se:  Úvod    Údržba    Měření a regulace    Metrologie a její význam

Metrologie a její význam

Publikováno: 3.1.2016
Rubrika: Měření a regulace

Metrologie je jako vědní disciplína přirozenou a nedílnou součástí našeho každodenního života, dokonce tak přirozenou, že si její vliv zpravidla ani neuvědomujeme. K našemu prvnímu setkání s metrologií dochází okamžitě po narození, kdy jsme účastníky prvního vážení, měření délek, teploty a tlaku.

Klíčová slova: JSP, metrologie, měření a regulace

Celý článek (autor: Ing. Pavel Urban, vedoucí AKL/AMS JSP, s. r. o.) je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Metrology and its Significance

Metrology as a scientific discipline is a natural and integral part of our everyday lives; indeed, it is so natural that we usually are not even aware of its influence. Our first encounter with metrology occurs immediately after birth, when we are participants of the first weighing, measuring of length, temperature and pressure.

Метрология и ее значение

Метрология является научной дисциплиной, которая стала естественной и неотъемлемой частью нашей повседневной жизни, причем так естественной, что ее влияние даже не осознаем. Наша первая встреча с метрологией происходит сразу же после нашего рождения, когда мы становимся участниками первого взвешивания, измерения длины, температуры и давления.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Měření teplot ve spalovací komoře kotlů K2 a K3 spalovny SAKO v Brně Měření teplot ve spalovací komoře kotlů K2 a K3 spalovny SAKO v Brně (35x)
Měření teplot ve spalovacích komorách kotlů je nedílnou součástí modelování spalovacích procesů. Je to nezbytná nástroj,...
Plynová kotelna Elektrárny Ledvice – část elektro, měření a regulace a automatizovaný systém řízení technologických procesů (31x)
V červenci roku 2013 firma Bohemia Müller s.r.o. obdržela od společnosti ŠKODA PRAHA Invest s.r.o. obchodní poptávku na ...
Metrologie a její význam (30x)
Metrologie je jako vědní disciplína přirozenou a nedílnou součástí našeho každodenního života, dokonce tak přirozenou, ž...
Aktuální číslo
Aktuální vydání All for Power ke stažení

V elektronické podobě

KE STAŽENÍ KLIKNĚTE ZDE

Firemní zpravodajství
Aktuální video - Stalo se…

... s Karlem Tillingerem ze společnosti Carl Zeiss, spol. s r.o. 

... se Zdeňkem Veitzem (Aceso Praha) o indukčním ohřevu

... s Miroslavem Chmelkou ze společnosti MRM Machinery