Nacházíte se:  Úvod    Rozhovory    Miloš Štěpanovský: „Děláme vše pro to, abychom od SÚJB dostali nové provozní povolení, a bude to s podmínkami.“

Miloš Štěpanovský: „Děláme vše pro to, abychom od SÚJB dostali nové provozní povolení, a bude to s podmínkami.“

Publikováno: 24.9.2015
Rubrika: Rozhovory, Jaderné

Miloš Štěpanovský je od 1. ledna 2015 novým ředitelem Jaderné elektrárny Dukovany. V době vrcholících příprav na podání oficiální žádosti o prodloužení licence na provozování elektrárny, jsme jej požádali o rozhovor.

Celý článek je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Na jedné straně se dlouho diskutuje o dostavbě bloků v lokalitě Dukovany, na straně druhé se hovoří o prodloužení provozu těch stávajících na dalších deset let. Existuje mnoho zastánců, ale i odpůrců… Není to pro vás vyčerpávající?

Vyčerpávající určitě nikoliv, ale spíše frustrující. Žijeme v blahobytu, v případě energií pak dokonce v přebytku. Zatím těžíme z toho, jak zodpovědně se chovali naši předchůdci. My se nyní ale obsáhle zabýváme a vyzdvihujeme nepodstatné záležitosti a odsouváme na druhou kolej zásadní otázku – jak zajistit dostatek elektrické energie pro další generace? Vyrobit elektřinu není jednoduché, stanovit si jasný směr a držet se jej je proto nutností. Z tohoto pohledu se opravdu nechováme k dalším generacím zodpovědně.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Celkový deficit energetické bilance může přesáhnout 30 TWh, nelze se spoléhat na import z okolních státůCelkový deficit energetické bilance může přesáhnout 30 TWh, nelze se spoléhat na import z okolních států (633x)
Radikální změny v energetice se zásadně dotknou i provozovatele přenosové soustavy ČEPS. I proto společnost poprvé vydal...
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (548x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...