Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    Na hoře či v dole - v extrémně náročných podmínkách je LAPP doma

Na hoře či v dole - v extrémně náročných podmínkách je LAPP doma

Publikováno: 4.4.2018, Aktualizováno: 9.4.2018 12:30
Rubrika: Zajímavosti

Tentokrát před námi stála nelehká výzva navrhnout a zkonstruovatkabelovou smyčku kolesového rýpadla mezi svrškem podpěrného vozu a jeho podvozkem pro našeho významného zákazníka NOEN a.s. Jako již mnohokrát, vzali jsme si na pomoc specialisty s firmy Brevetti Stendalto, kteří pro nás na základě propozic zadavatele a námi navržených kabelů připravili návrh 3D modelu plastového řetězu a otočného vodícího kanálu z nerezové oceli. Zní to jednoduše, co říkáte? Věřte mi, že tomu tak rozhodně není.

Již jen fakt, že od prvního návrhu do konečné realizace uplynuly téměř 3 roky a dispoziční výkres našeho řešení měl 8 revizí. Kromě náročných klimatických podmínek uhelného naleziště na jihovýchodě Bulharska jako jsou teplota až -25°C či všudypřítomný prach jsme se potýkali zejména s velmi omezeným prostorem na umístění a montáž smyčky. S tím nám výrazně pomohly kabely typu ÖLFLEX® ROBUST FD, jež se vyznačují vysokou spolehlivostí v těžkých podmínkách a to až do teploty -40°C při pohyblivém použití a zároveň disponují malými poloměry ohybu.    

Pro zajímavost uvádím několik parametrů tohoto unikátního velkostroje, který nelze přehlédnout.

  • Název: Kompaktní kolesové rýpadlo NOEN K400.1
  • Délka: 52 m
  • Šířka: 15 m
  • Výška: 15 m
  • Hmotnost: 595 t
  • Průměr kolesa: 8 m
  • Výkon převodovky pohonu kolesa: 265 kW            
  • Jmenovitá rypná síla: 125 kN
  • Teoretický výkon: 1 300 m3/hod
  • Předpokládaná životnost stroje: min. 25 let

Právě díky takovým aplikacím, jakou je tento kolos, si posouváme naši laťku stále výše a stáváme se tím vyhledávanými partnery pro naše zákazníky napříč všemi obory průmyslu. Nedílnou součástí spolupráce je projektový přístup, kdy nenabízíme pouze finální produkt, ale předkládáme zákazníkům komplexní řešení počínaje návrhem vhodného řetězu a kabeláže, předběžné kalkulace přes balení na míru až po dodávku na místo určení, kde jsme připraveni zákazníky podpořit při finální montáži a podělit se s nimi o naše dlouholeté zkušenosti s podobnými aplikacemi.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


Fotogalerie
Kolesové rýpadloKolesové rýpadlo

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“ (1011x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Mirek Topolánek, předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR....
Německé nadšení pro „zelenou“ elektřinu klesá (331x)
Obliba tarifů nabízejících takzvanou „zelenou“ elektřinu, jejichž výběrem mohou Němci z vlastní kapsy podporovat politik...
Česko-německá firma 4ISP na MSV v Brně představila novinky ze světa laserůČesko-německá firma 4ISP na MSV v Brně představila novinky ze světa laserů (227x)
Výhradní distributor vláknových řezacích laserů HSG pro většinu zemí Evropy firma 4ISP s.r.o. představila na výročním še...
Aktuální číslo
Aktuální vydání All for Power ke stažení

V elektronické podobě

KE STAŽENÍ KLIKNĚTE ZDE

Firemní zpravodajství
Aktuální video - Stalo se…

... s Karlem Tillingerem ze společnosti Carl Zeiss, spol. s r.o. 

... se Zdeňkem Veitzem (Aceso Praha) o indukčním ohřevu

... s Miroslavem Chmelkou ze společnosti MRM Machinery