Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    Na hoře či v dole - v extrémně náročných podmínkách je LAPP doma

Na hoře či v dole - v extrémně náročných podmínkách je LAPP doma

Publikováno: 4.4.2018, Aktualizováno: 9.4.2018 12:30
Rubrika: Zajímavosti

Tentokrát před námi stála nelehká výzva navrhnout a zkonstruovatkabelovou smyčku kolesového rýpadla mezi svrškem podpěrného vozu a jeho podvozkem pro našeho významného zákazníka NOEN a.s. Jako již mnohokrát, vzali jsme si na pomoc specialisty s firmy Brevetti Stendalto, kteří pro nás na základě propozic zadavatele a námi navržených kabelů připravili návrh 3D modelu plastového řetězu a otočného vodícího kanálu z nerezové oceli. Zní to jednoduše, co říkáte? Věřte mi, že tomu tak rozhodně není.

Již jen fakt, že od prvního návrhu do konečné realizace uplynuly téměř 3 roky a dispoziční výkres našeho řešení měl 8 revizí. Kromě náročných klimatických podmínek uhelného naleziště na jihovýchodě Bulharska jako jsou teplota až -25°C či všudypřítomný prach jsme se potýkali zejména s velmi omezeným prostorem na umístění a montáž smyčky. S tím nám výrazně pomohly kabely typu ÖLFLEX® ROBUST FD, jež se vyznačují vysokou spolehlivostí v těžkých podmínkách a to až do teploty -40°C při pohyblivém použití a zároveň disponují malými poloměry ohybu.    

Pro zajímavost uvádím několik parametrů tohoto unikátního velkostroje, který nelze přehlédnout.

  • Název: Kompaktní kolesové rýpadlo NOEN K400.1
  • Délka: 52 m
  • Šířka: 15 m
  • Výška: 15 m
  • Hmotnost: 595 t
  • Průměr kolesa: 8 m
  • Výkon převodovky pohonu kolesa: 265 kW            
  • Jmenovitá rypná síla: 125 kN
  • Teoretický výkon: 1 300 m3/hod
  • Předpokládaná životnost stroje: min. 25 let

Právě díky takovým aplikacím, jakou je tento kolos, si posouváme naši laťku stále výše a stáváme se tím vyhledávanými partnery pro naše zákazníky napříč všemi obory průmyslu. Nedílnou součástí spolupráce je projektový přístup, kdy nenabízíme pouze finální produkt, ale předkládáme zákazníkům komplexní řešení počínaje návrhem vhodného řetězu a kabeláže, předběžné kalkulace přes balení na míru až po dodávku na místo určení, kde jsme připraveni zákazníky podpořit při finální montáži a podělit se s nimi o naše dlouholeté zkušenosti s podobnými aplikacemi.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


Fotogalerie
Kolesové rýpadloKolesové rýpadlo

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“ (892x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Mirek Topolánek, předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR....
Rumunsko: budoucí černomořská mocnost v energetice? Příležitosti pro český energetický byznysRumunsko: budoucí černomořská mocnost v energetice? Příležitosti pro český energetický byznys (367x)
Rumunsko leží v jihovýchodní Evropě, částečně na Balkánském poloostrově. Je to největší země v tomto regionu. S rozlohou...
Virtuální realita: umíme srozumitelně představit špičkové průmyslové technologie a složité projektyVirtuální realita: umíme srozumitelně představit špičkové průmyslové technologie a složité projekty (245x)
V srpnu 2018 zveřejnilo uznávané německé sdružení pro průmyslovou komunikaci a B2B marketing BVIK výsledky svého výzkumu...
Firemní zpravodajství