Nacházíte se:  Úvod    Technologie, materiály    Národní konference „Membránové procesy pro udržitelný rozvoj“

Národní konference „Membránové procesy pro udržitelný rozvoj“

Publikováno: 4.1.2017
Rubrika: Technologie, materiály

Konference MEMPUR – Membránové procesy pro udržitelný rozvoj se bude konat ve dnech 29. 5. - 1. 6. 2017 v Pardubicích. Cílem konference je ve dvouleté periodě přiblížit širokému spektru posluchačů problematiku membránových procesů od základního přes aplikovaný výzkum, až do fáze realizace membránových aplikací uplatňujících se téměř ve všech oblastech lidských aktivit a průmyslových odvětvích. 

Membránové procesy a jejich použití jsou prezentovány jako technologie 21. století. „Není to nadsázka, neboť bez aplikace membránových technologií si už neumíme představit efektivní řešení složitých problémů ochrany životního prostředí a problémů v jednotlivých průmyslových odvětvích," uvedl Ing. Luboš Novák, CSc., předseda představenstva pořádající České membránové platformy.

Cílem konference je organizovat setkání všech pracovníků, studentů a technologů z České a Slovenské republiky, kteří přicházejí do styku s membránovou problematikou, zajistit výměnu informací a v jednotlivých odvětvích membránové problematiky ukázat směry dalšího vývoje.

„Konference MEMPUR bude novou érou spolupráce českých a slovenských odborníků a uživatelů v oblasti membránových procesů a poskytne Vám inspiraci do další tvůrčí práce. Věříme, že konference MEMPUR bude novou érou spolupráce českých a slovenských odborníků a uživatelů v oblasti membránových procesů a poskytne Vám inspiraci do další tvůrčí práce," uvedl Ing. Miroslav Strnad, výkonný ředitel České membránové platformy.

Konference MEMPUR hodlá navázat na konferenci PERMEA & MELPRO, která se konala v květnu 2016 v Praze. Tato konference byla největší a nejkvalitnější konferencí zaměřenou na membránové procesy v historii České i Československé republiky. Organizovala ji Česká membránová platforma (CZEMP) a zúčastnilo se jí více než 250 účastníků z 34 zemí světa.

Registrovat na konferenci MEMPUR je možné se na: http://www.mempur.cz/ucastnik/register

Více informací o konferenci najdete na webových stránkách www.mempur.cz

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Rozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiouRozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiou (1834x)
V procese prípravy investičného projektu ,,Rekonštrukcia rozmrazovacích tunelov“ v Elektrárny Nováky bola v prvom rade v...
Konference Nové trendy v oboru měření a regulace se blíží. Hlavní téma: moderní systémy analýzy vody, páry a spalin (225x)
10. ročník odborné konference s názvem Nové trendy v oboru měření a regulace se bude konat v konferenčním sále Laurin &a...
Blíží se jubilejní 20. ročník odborné konference: „Technologie pro elektrárny a teplárny na tuhá paliva“Blíží se jubilejní 20. ročník odborné konference: „Technologie pro elektrárny a teplárny na tuhá paliva“ (224x)
Vážení obchodní přátelé, dovolujeme si Vás pozvat na jubilejní dvacátý ročník odborné konference pro potřeby elektrárens...
Aktuální číslo
Aktuální vydání All for Power ke stažení

V elektronické podobě

KE STAŽENÍ KLIKNĚTE ZDE

Firemní zpravodajství
Česká nukleární společnost - novinky

 web České nukleární společnosti – 28. týden:

 http://www.csvts.cz/cns

 - Maďarská nukleární společnost (Link týdne)

- Hodnota akcií ČEZ, a. s.

- Maďarská JE Pakš (Obrázek týdne)

- Nuclear Power in Hungary

- The Great Global Warming Swindle

- Jaderná komunikace v Bělorusku

- Výběr zpráv ze sítě NucNet - 28. týden 2015

Aktuální video - Stalo se…

... s Pavlem Čepelákem ze
společnosti Ekomaziva 

 
... se zástupci firmy Asseco
Solutions o Průmyslu 4.0


... s Ladislavem Reisnerem
(dataPartner)

Rozhovor Martina Severy s ředitelem Spalovny Malešice Alešem Bláhou (zdroj PRAHATV)

NIDays 2016
Obchodní příležitost (CzechTrade)

Rozšíření elektrické sítě- různé dodávky 

Tendr Thajské státní elektrárenské společnosti (EGAT) na dodávku rozličného zařízení pro rozšíření eletkrické přenosové sítě v rámci širšího projektu dodávek pro okolí hlavního města Bangkoku. Celková hodnota tendru je cca. 19 mil. THB Další detaily a kontaktní informace je možné nalézt v přiloženém dokumentu.

Datum uzávěrky: 19. 04. 2017
Země: TH - Thajsko
Více informací: Detail


Kontakt

Jméno: Špiler Jan
E-mail: Jan_Spiler@mzv.cz


Tendr na dodávku trubek a armatur 

Společnost Varkom z města Varaždin vypsala výběrové řízení na dodávku vodovodního materiálu (trubek, armatur, spojovacích elementů apod.). Číslo výběrového řízení je 2016/S 005-002757, které bylo vypsáno 15.12.2016 s platností do 23.1.2017 a má odhadovanou hodnotu 12,7 mil. HRK (cca 44,5 mil. CZK). Více informací získáte od paní Sandry Skok, email: sskok@varkom.com 


Datum uzávěrky: 23. 01. 2017
Země: HR - Chorvatsko
Více informací: Detail

Kontakt

Jméno: Zavadil Bohuslav
E.mail: Bohuslav_Zavadil@mzv.cz