Nacházíte se:  Úvod    Technologie, materiály    Národní konference „Membránové procesy pro udržitelný rozvoj“

Národní konference „Membránové procesy pro udržitelný rozvoj“

Publikováno: 4.1.2017
Rubrika: Technologie, materiály

Konference MEMPUR – Membránové procesy pro udržitelný rozvoj se bude konat ve dnech 29. 5. - 1. 6. 2017 v Pardubicích. Cílem konference je ve dvouleté periodě přiblížit širokému spektru posluchačů problematiku membránových procesů od základního přes aplikovaný výzkum, až do fáze realizace membránových aplikací uplatňujících se téměř ve všech oblastech lidských aktivit a průmyslových odvětvích. 

Membránové procesy a jejich použití jsou prezentovány jako technologie 21. století. „Není to nadsázka, neboť bez aplikace membránových technologií si už neumíme představit efektivní řešení složitých problémů ochrany životního prostředí a problémů v jednotlivých průmyslových odvětvích," uvedl Ing. Luboš Novák, CSc., předseda představenstva pořádající České membránové platformy.

Cílem konference je organizovat setkání všech pracovníků, studentů a technologů z České a Slovenské republiky, kteří přicházejí do styku s membránovou problematikou, zajistit výměnu informací a v jednotlivých odvětvích membránové problematiky ukázat směry dalšího vývoje.

„Konference MEMPUR bude novou érou spolupráce českých a slovenských odborníků a uživatelů v oblasti membránových procesů a poskytne Vám inspiraci do další tvůrčí práce. Věříme, že konference MEMPUR bude novou érou spolupráce českých a slovenských odborníků a uživatelů v oblasti membránových procesů a poskytne Vám inspiraci do další tvůrčí práce," uvedl Ing. Miroslav Strnad, výkonný ředitel České membránové platformy.

Konference MEMPUR hodlá navázat na konferenci PERMEA & MELPRO, která se konala v květnu 2016 v Praze. Tato konference byla největší a nejkvalitnější konferencí zaměřenou na membránové procesy v historii České i Československé republiky. Organizovala ji Česká membránová platforma (CZEMP) a zúčastnilo se jí více než 250 účastníků z 34 zemí světa.

Registrovat na konferenci MEMPUR je možné se na: http://www.mempur.cz/ucastnik/register

Více informací o konferenci najdete na webových stránkách www.mempur.cz

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Rozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiouRozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiou (399x)
V procese prípravy investičného projektu ,,Rekonštrukcia rozmrazovacích tunelov“ v Elektrárny Nováky bola v prvom rade v...
Nová generace žáruvzdorných vyzdívek kotlů: chemicky vázané netvarové žáruvzdorné materiály (směsi)Nová generace žáruvzdorných vyzdívek kotlů: chemicky vázané netvarové žáruvzdorné materiály (směsi) (369x)
Společnost DITHERM a.s. používá už několik let do některých, pečlivě vybraných částí agregátů jako vnitřní ochranu plášt...
Brněnský Alstom rozšiřuje závod (276x)
Více než 213 milionů korun již investovala v letošním roce společnost ALSTOM Power, s.r.o., ALSTOM Group do inovací a ro...
Aktuální číslo
Aktuální vydání All for Power ke stažení

V elektronické podobě

KE STAŽENÍ KLIKNĚTE ZDE

Firemní zpravodajství
Aktuální video - Stalo se…

... s Karlem Tillingerem ze společnosti Carl Zeiss, spol. s r.o. 

... se Zdeňkem Veitzem (Aceso Praha) o indukčním ohřevu

... s Miroslavem Chmelkou ze společnosti MRM Machinery  

 

Zavřít [x]