Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Jaderné    „Naše snaha směřuje i ke snížení objemu vyhořelého jaderného paliva,“

„Naše snaha směřuje i ke snížení objemu vyhořelého jaderného paliva,“

Publikováno: 23.1.2008, Aktualizováno: 17.9.2010 12:02
Rubrika: Jaderné, Jaderné palivo, Rozhovory

říká v rozhovoru pro časopis All For Power Petr Brandejs ze Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB).
Jaké modernizační akce byly v posledních letech realizovány v rámci jaderné elektrárny Dukovany?
JE Dukovany od začátku provozu realizovala a stále realizuje celou řadu modernizačních opatření a modifikací, které mají za úkol zvyšovat jadernou bezpečnost, spolehlivost provozu, a tím spolu s organizačními změnami snižovat i zatížení životního prostředí. Tyto modernizace vycházejí z mezinárodních zkušeností, doporučení, z požadavků dozoru nad jadernou bezpečností a ze zkušeností provozovatele. Z provedených akcí jsou to například zodolnění podélné etažérky neboli mezistrojovny, kudy jsou vedena vysokoenergetická potrubí páry a napájecí vody do a ze strojovny. Tato akce kromě zodolnění seismického měla významný vliv na snížení rizika poškození vysokoenergetických potrubí dynamickými účinky různých předmětů v případě prasknutí některého z potrubí, a tím se zvýšila odolnost systému odvodu tepla z jaderného zařízení.

Zpoplatněná sekce

Přihlášení čtenářeJednorázová platba pomocí SMS
Platba pomocí SMS

Jednorázová platba za článek pomocí SMS v ceně 10Kč.


Článek patří do placené části serveru. Přístup k němu můžete získat:

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

ŠKODA JS podepsala dohodu o dalších dodávkách pro ukrajinské jaderné elektrárnyŠKODA JS podepsala dohodu o dalších dodávkách pro ukrajinské jaderné elektrárny (676x)
ŠKODA JS a.s. dnes v Kyjevě podepsala s ukrajinskou NAEK Energoatom dohodu o základních obchodních podmínkách smlouvy o ...
„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“ (434x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Mirek Topolánek, předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR....