Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Plynové    Německá energetika RWE loni zvýšila provozní zisk o 15 %

Německá energetika RWE loni zvýšila provozní zisk o 15 %

Publikováno: 21.2.2008, Aktualizováno: 27.4.2009 15:23
Rubrika: Plynové

Německá RWE loni zvýšila provozní zisk o 15 % na 6,5 miliardy eur (přes 163 miliard Kč). Druhý největší energetický podnik v Německu to dnes uvedl na svých internetových stránkách. V České republice mu patří plynárenský RWE Transgas.

Čistý zisk RWE bez jednorázových položek vzrostl o 21 % na tři miliardy eur. Jde o klíčový ukazatel pro výplatu dividend. Akcionářům představenstvo navrhne, že dividendu zvýší na 3,15 eura na akcii.
Tržby RWE loni dosáhly 42,5 miliardy eur. Po přepočtu na konsolidaci a vliv devizových kurzů se zvýšily o dvě procenta. Koncern také oznámil zpětný odkup akcií za 2,5 miliardy eur, což představuje kolem pěti procent akciového kapitálu.
Do roku 2012 chce RWE zvyšovat provozní výsledek o 5 % ročně. Do tohoto roku také hodlá více než ztrojnásobit instalovaný výkon zdrojů obnovitelné energie. Svůj potenciál na snižování emisí oxidu uhličitého vidí RWE na 40 milionů tun do roku 2012 a dalších 20 milionů tun za další tři roky. Dalším cílem RWE je zdvojnásobit za pět let těžbu zemního plynu.
RWE se nyní pouští na nové trhy. Koncern založil místní firmu v Turecku, další růst chystá v Řecku a v plánech má i expanzi do dalších zemí na jihovýchodě Evropy. Možnosti podnikání zvažuje RWE i v Rusku, uvádí podniková zpráva (Zdroj: financninoviny.cz)

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina RWE se v ČR přejmenuje na innogySkupina RWE se v ČR přejmenuje na innogy (123x)
Innogy je jméno nové dceřiné společnosti koncernu RWE, do které firma vyčlenila své aktivity v oblasti obchodu, sítí &am...
V Počeradech začala výstavba paroplynové elektrárnyV Počeradech začala výstavba paroplynové elektrárny (109x)
Energetická společnost ČEZ dnes symbolickým poklepáním na základní kámen zahájila stavbu své první velké paroplynové ele...
Gazprom loni zvýšil vývoz do Německa na nový rekord (84x)
(ČTK) - Ruská plynárenská společnost Gazprom zvýšila loni vývoz zemního plynu do Německa o deset procent na nový rekord ...
Aktuální číslo
Aktuální vydání All for Power ke stažení

V elektronické podobě

KE STAŽENÍ KLIKNĚTE ZDE

Firemní zpravodajství
Aktuální video - Stalo se…

... s Karlem Tillingerem ze společnosti Carl Zeiss, spol. s r.o. 

... se Zdeňkem Veitzem (Aceso Praha) o indukčním ohřevu

... s Miroslavem Chmelkou ze společnosti MRM Machinery