Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Plynové    Německá energetika RWE loni zvýšila provozní zisk o 15 %

Německá energetika RWE loni zvýšila provozní zisk o 15 %

Publikováno: 21.2.2008, Aktualizováno: 27.4.2009 15:23
Rubrika: Plynové

Německá RWE loni zvýšila provozní zisk o 15 % na 6,5 miliardy eur (přes 163 miliard Kč). Druhý největší energetický podnik v Německu to dnes uvedl na svých internetových stránkách. V České republice mu patří plynárenský RWE Transgas.

Čistý zisk RWE bez jednorázových položek vzrostl o 21 % na tři miliardy eur. Jde o klíčový ukazatel pro výplatu dividend. Akcionářům představenstvo navrhne, že dividendu zvýší na 3,15 eura na akcii.
Tržby RWE loni dosáhly 42,5 miliardy eur. Po přepočtu na konsolidaci a vliv devizových kurzů se zvýšily o dvě procenta. Koncern také oznámil zpětný odkup akcií za 2,5 miliardy eur, což představuje kolem pěti procent akciového kapitálu.
Do roku 2012 chce RWE zvyšovat provozní výsledek o 5 % ročně. Do tohoto roku také hodlá více než ztrojnásobit instalovaný výkon zdrojů obnovitelné energie. Svůj potenciál na snižování emisí oxidu uhličitého vidí RWE na 40 milionů tun do roku 2012 a dalších 20 milionů tun za další tři roky. Dalším cílem RWE je zdvojnásobit za pět let těžbu zemního plynu.
RWE se nyní pouští na nové trhy. Koncern založil místní firmu v Turecku, další růst chystá v Řecku a v plánech má i expanzi do dalších zemí na jihovýchodě Evropy. Možnosti podnikání zvažuje RWE i v Rusku, uvádí podniková zpráva (Zdroj: financninoviny.cz)

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Skupina RWE se v ČR přejmenuje na innogySkupina RWE se v ČR přejmenuje na innogy (215x)
Innogy je jméno nové dceřiné společnosti koncernu RWE, do které firma vyčlenila své aktivity v oblasti obchodu, sítí &am...
Gazprom loni zvýšil vývoz do Německa na nový rekord (53x)
(ČTK) - Ruská plynárenská společnost Gazprom zvýšila loni vývoz zemního plynu do Německa o deset procent na nový rekord ...
Ostravská rourovna ArcelorMittal se podílí na stavbě 2000km plynovodu v PolskuOstravská rourovna ArcelorMittal se podílí na stavbě 2000km plynovodu v Polsku (44x)
Společnost ArcelorMittal Tubular Products Ostrava (AMTPO), největší výrobce trubek v Česku, se bude podílet na výstavbě ...
Aktuální číslo
Aktuální vydání All for Power ke stažení

V elektronické podobě

KE STAŽENÍ KLIKNĚTE ZDE

Firemní zpravodajství
Aktuální video - Stalo se…

... s Karlem Tillingerem ze společnosti Carl Zeiss, spol. s r.o. 

... se Zdeňkem Veitzem (Aceso Praha) o indukčním ohřevu

... s Miroslavem Chmelkou ze společnosti MRM Machinery