Nacházíte se:  Úvod    Paliva    Uhlí    NWR hodlá vyhovět polskému finančnímu úřadu v nabídce na Bogdanku

NWR hodlá vyhovět polskému finančnímu úřadu v nabídce na Bogdanku

Publikováno: 28.10.2010
Rubrika: Uhlí

Praha 28. října (ČTK) - Společnost BXR Mining B.V., která je majoritním vlastníkem těžařského podniku New World Resources (NWR), poskytla závazek hlasovat na mimořádné valné hromadě ve prospěch nabídky na nákup všech akcií polské uhelné společnosti Bogdanka. NWR tak chce vyhovět požadavkům polského úřadu pro finanční dohled. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

Polský úřad pro finanční dohled žádal NWR, aby ve své nabídce zrušilo podmínku, která stanoví, že transakce se při získání nejméně 75 procent akcií Bogdanky uskuteční jen pokud ji schválí akcionáři NWR. Na základě závazku BXR Mining může nyní NWR tuto podmínku ze své nabídky vypustit. NWR již informaci předalo polskému úřadu pro finanční dohled a Varšavské burze cenných papírů. Firma očekává, že nové datum zahájení nabídky bude 29. října.
"Jsme nadále přesvědčeni o silné strategické a finanční logice kombinace Bogdanky a NWR a vytvoření jednoznačného regionálního lídra," uvedl finanční ředitel NWR Marek Jelínek. NWR nabízí akcionářům Bogdanky odkoupení všech akcií firmy po 100,75 zlotého za kus a celkem za 3,43 miliardy zlotých (21 miliard Kč). Vedení Bogdanky ale minulý týden sdělilo, že nabízená cena je příliš nízká, a postavilo se proti návrhu NWR.
Bogdanka za letošní první pololetí prodala 2,73 milionu tun uhlí a do roku 2014 chce těžbu zvýšit na 11 milionů tun uhlí ročně. Bogdanka, která je kotována na varšavské burze cenných papírů, je jednou z největších černouhelných těžebních společností v Polsku a jedním z hlavních hráčů na polském trhu s energetickým uhlím.
Na NWR drží 63,7 procenta akcií společnost BXR Mining B.V., kterou nepřímo ovládá společnost RPG Partners Ltd. Tu vlastní podnikatel Zdeněk Bakala spolu s investiční společností Crossroads Capital Investments Inc.
 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Rozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiouRozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiou (548x)
V procese prípravy investičného projektu ,,Rekonštrukcia rozmrazovacích tunelov“ v Elektrárny Nováky bola v prvom rade v...
ČR a Polsko podepíšou smlouvu o těžbě uhlí v pohraničí (43x)
Po zhruba čtyřech letech přípravných prací a rozhovorů se Česká republika a Polsko dohodly na podmínkách geologického pr...
„My v Česku černé uhlí těžíme, někde v USA jej sklízejí,“„My v Česku černé uhlí těžíme, někde v USA jej sklízejí,“ (35x)
řekl v rozhovoru pro časopis All for Power Dr. Ing. Ján Fabián, ředitel pro rozvoj a strategii a místopředseda představe...