Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    PARNÍ TURBÍNY ŠKODA V EXOTICKÉM MARTINIKU

PARNÍ TURBÍNY ŠKODA V EXOTICKÉM MARTINIKU

Publikováno: 13.7.2015
Rubrika: Lidé-Věci-Události, Energetické strojírenství

Koncem května 2015 podepsala Doosan Škoda Power kontrakt na dodávku turbosoustrojí 45MW do departementu La Trinité na francouzském Martiniku v Karibském moři. Martinik je součástí Francouzské republiky a tedy součástí EU. Jedná se o první projekt přímo pro francouzského zákazníka, v tomto případě pro firmu Albioma.

Získat kontrakt v ostré světové konkurenci a v teritoriu, kde naši firmu neznají, je velký úspěch. Dokládá to vysokou úroveň našich produktů,“ říká generální ředitel Doosan Škoda Power Jiří Šmondrk. 

Elektrárna na Martiniku bude spalovat biomasu a dodávat elektrickou energii do sítě ostrova provozované francouzskou EdF. Rovněž bude dodávat procesní páru do místního cukrovaru a lihovaru. V rozsahu dodávky Doosan Škoda Power pro tuto elektrárnu je turbína osvědčeného designu MTD30CA, včetně převodovky, generátoru a příslušenství. Doosan Škoda Power zajišťuje i kompletní montáž na stavbě. Zakázka představuje finanční objem v řádech stovek milionů korun.

Dosud realizuje Doosan Škoda Power ve Francii pouze jediný projekt a tím je retrofit zařízení v elektrárně Gardanne. Nyní se tak otevírá reálná možnost uspět v tomto teritoriu i s dalšími projekty.

O společnosti Doosan Škoda Power

Doosan Škoda Power, součást globálně působící firmy Doosan, respektive obchodní skupiny Turbo/Generator v rámci jednotky Doosan Heavy Industries & Construction. Je významným světovým výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, především vybavení strojoven parních turbín. Její portfolio zahrnuje parní turbíny v rozpětí výkonů 10 až 1200 MW pro široký rozsah aplikací. V letošním roce slaví firma 111 let výroby parních turbín vlastního designu.

O skupině Doosan

Skupina Doosan byla založena v roce 1896. Je nejstarší firmou v Koreji a vyvinula se v přední mezinárodní firmu. Tvoří ji síť více než 4000 obchodních míst a zaměstnává 43 000 lidí v 35 zemích světa. Produktové portfolio firmy Doosan zahrnuje jaderné elektrárny, tepelné elektrárny, elektrárny na odsolování mořské vody i „zelenou“ energii. Dále např. odlitky a výkovky, systémy pro manipulaci s materiálem, komplexní řadu stavebního a strojního zařízení, obráběcí stroje, lodní dieselové motory, prostředky kolejové dopravy, stavebnictví, ocelové mosty atd.                                                                     

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel (427x)
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla...
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (408x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
9. mezinárodní odborná konference Elektrizační soustava 2017 se bude konat 8. a 9. června 2017 (396x)
Rozvoj, obnova a údržba sítí a stanic zvn, vvn a vn, strategie a investiční plány … To vše bude opět předmětem jednání t...