Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    Plynárenský gigant rozjíždí miliardové projekty. Zapojit chce i české firmy

Plynárenský gigant rozjíždí miliardové projekty. Zapojit chce i české firmy

Publikováno: 10.1.2019
Rubrika: Zajímavosti

Divize Downstream maďarského korporátu MOL rozjela investici v řádu několika miliard korun. Projekt je součástí strategie MOL 2030. K uskutečnění plánů však potřebuje nové partnery, kteří budou dlouhodobě spolupracovat. Prvotní aktivity MOL v Česku nebyly nijak významné, proto pro vyhledání vhodných českých dodavatelů oslovil zahraniční kancelář agentury CzechTrade v Budapešti.

Realizační tým se nejprve seznámil s projektem a následně připravil longlist zhruba 180 českých firem. Z této databáze si MOL vybral necelou polovinu subjektů, kterým byly nabídnuty individuální pracovní schůzky se zástupci plynárenského gigantu, tzv. Sourcing day. Akce se konala na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Osobních jednání s nákupčími z MOL se zúčastnilo 23 českých firem ze strojírenství, stavebnictví a chemického průmyslu. Během osobní prohlídky výstavních ploch Brněnského výstaviště zástupci MOL ocenili možnost přesvědčit se o vysoké úrovni, schopnostech a nabídce českých firem. Do pilotního projektu budou české firmy vybrány nejpozději začátkem příštího roku. V projektu vidí ředitel maďarské kanceláře CzechTrade Tibor Bial velký potenciál a spolupráce bude pokračovat i v následujících letech.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“ (865x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Mirek Topolánek, předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR....
Rumunsko: budoucí černomořská mocnost v energetice? Příležitosti pro český energetický byznysRumunsko: budoucí černomořská mocnost v energetice? Příležitosti pro český energetický byznys (337x)
Rumunsko leží v jihovýchodní Evropě, částečně na Balkánském poloostrově. Je to největší země v tomto regionu. S rozlohou...
Virtuální realita: umíme srozumitelně představit špičkové průmyslové technologie a složité projektyVirtuální realita: umíme srozumitelně představit špičkové průmyslové technologie a složité projekty (223x)
V srpnu 2018 zveřejnilo uznávané německé sdružení pro průmyslovou komunikaci a B2B marketing BVIK výsledky svého výzkumu...
Firemní zpravodajství