Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    Plynárenský gigant rozjíždí miliardové projekty. Zapojit chce i české firmy

Plynárenský gigant rozjíždí miliardové projekty. Zapojit chce i české firmy

Publikováno: 10.1.2019
Rubrika: Zajímavosti

Divize Downstream maďarského korporátu MOL rozjela investici v řádu několika miliard korun. Projekt je součástí strategie MOL 2030. K uskutečnění plánů však potřebuje nové partnery, kteří budou dlouhodobě spolupracovat. Prvotní aktivity MOL v Česku nebyly nijak významné, proto pro vyhledání vhodných českých dodavatelů oslovil zahraniční kancelář agentury CzechTrade v Budapešti.

Realizační tým se nejprve seznámil s projektem a následně připravil longlist zhruba 180 českých firem. Z této databáze si MOL vybral necelou polovinu subjektů, kterým byly nabídnuty individuální pracovní schůzky se zástupci plynárenského gigantu, tzv. Sourcing day. Akce se konala na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Osobních jednání s nákupčími z MOL se zúčastnilo 23 českých firem ze strojírenství, stavebnictví a chemického průmyslu. Během osobní prohlídky výstavních ploch Brněnského výstaviště zástupci MOL ocenili možnost přesvědčit se o vysoké úrovni, schopnostech a nabídce českých firem. Do pilotního projektu budou české firmy vybrány nejpozději začátkem příštího roku. V projektu vidí ředitel maďarské kanceláře CzechTrade Tibor Bial velký potenciál a spolupráce bude pokračovat i v následujících letech.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“ (982x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Mirek Topolánek, předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR....
Energetika a neurovzdělávání: je tradiční sektor mentálně připraven stát se průmyslem 4.0?Energetika a neurovzdělávání: je tradiční sektor mentálně připraven stát se průmyslem 4.0? (269x)
„Proč právě spojení energetiky a neurovzdělávání? Průměrný věk profesionála v energetice je okolo 50 let. Průměrná délka...
Na Ostravsku na ekologii slyší. ArcelorMittal svítí lépe a úsporněNa Ostravsku na ekologii slyší. ArcelorMittal svítí lépe a úsporně (229x)
Jeden ze závodů ostravské huti se kvůli krizi těžařského průmyslu začal orientovat také na daleké zahraniční trhy. Při m...