Nacházíte se:  Úvod    Energetické strojírenství    Plzeňskou firmu Škoda Power chtějí koupit Jihokorejci

Plzeňskou firmu Škoda Power chtějí koupit Jihokorejci

Publikováno: 23.6.2009
Rubrika: Energetické strojírenství

(Zdroj: www.ihned.cz) - Plzeňskou firmu Škoda Power, která vyrábí turbíny pro parní elektrárny, prý hodlá koupit jihokorejská firma Doosan Group. Uvedl to dnes mluvčí Doosan Group s tím, že hodnota transakce by se měla pohybovat kolem 800 miliard wonů (zhruba 12 miliard Kč).

"Naše skupina o takovouto dohodu usiluje, podrobnosti však teprve budou stanoveny," citovala mluvčího agentura Reuters. Doosan Group se soustředí především na těžké strojírenství.

Škoda Power patří do skupiny Škoda Holding, za kterou stojí investiční skupina Appian Group. Appian v dubnu ocenila hodnotu firmy Škoda Power na 500 až 600 milionů eur (13 až 16,5 miliardy korun). O jejím prodeji už se spekuluje delší dobu.

Škodovka se k transakci zatím nechce vyjadřovat. Mediální zástupce Miroslav Novák iDNES.cz řekl, že jednání v současné době probíhají, a naznačil, že Jihokorejci jsou favority. "Zájemců bylo víc, v tuhle chvíli má ale (Doosan Group) jistou exkluzivitu," uvedl.

Škoda Power vyrábí turbíny pro parní elektrárny. Loni zvýšila tržby o třetinu na více než 5,6 miliardy korun. Letos plánuje podnik, který polovinu produkce exportuje, utržit 6,5 miliardy Kč.

Appian Group koupil Škodu Holding před šesti lety za 800 milionů korun. Investiční skupina Appian je registrovaná v Londýně a ve Švýcarsku. Zastupují ji Čechošvýcar Jiří Diviš a kybernetik Marek Čmejla.
 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel (399x)
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla...
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (385x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (171x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...