Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    Použití kompozitních materiálů v energetice

Použití kompozitních materiálů v energetice

Publikováno: 8.1.2019
Rubrika: Zajímavosti

Kompozitní materiály získaly pevné místo v mnoha oblastech průmyslu, stavebnictví a energetiky zejména pro svou schopnost splnit jinak těžko kombinovatelné požadavky na materiálové vlastnosti. Z hlediska množství a objemu aplikací v energetice jsou patrně nejvýznamnější sklolaminátové výrobky na bázi polyesterových a vinylesterových pryskyřic. Tyto materiály, a tedy i výrobky z nich, kombinují výbornou korozní a teplotní odolnost s mechanickou pevností. Velkoobjemové nádrže, komíny a kouřovody, potrubní rozvody v odsiřovacích jednotkách či vybavení absorbérů (rozstřikovací tyče) jsou k nalezení prakticky na každé větší tepelné elektrárně.

Standardním materiálových řešením pro tepelné elektrárny jsou skelné lamináty založené na vinylesterových či novolakových pryskyřicích. Pro drtivou většinu aplikací v energetice v posledních 20 letech použila naše firma pryskyřice řady DERAKANE firmy Ashland, s nimiž jsou dlouhodobě velmi dobré zkušenosti. Velmi důležitým faktem je dobrá technická podpora, kterou výrobce poskytuje svým odběratelům a která umožňuje čerpat zkušenosti z více než 50leté historie užívání těchto materiálů. Díky tomu lze z těchto materiálů garantovaně a bezpečně navrhovat výrobky i pro velmi náročná a neobvyklá prostředí. V některých případech mohou být skelné lamináty kombinovány s jinými za účelem získání dalších vlastností.

Velmi častým požadavkem nejen v energetice je zvýšená odolnost proti abrazi. Skelné lamináty nabízí velmi jednoduché řešení pro instalace se středním abrazním namáháním, jako jsou potrubí pro sádrovcovou suspenzi, a to plnění pryskyřice odolným materiálem (např. práškový korund nebo SiC) v povrchových vrstvách. V extrémních případech je možné pro vnější ochranu použít speciální materiály s mimořádnými antiabrazními vlastnosti jako je např. CHESTERTON. Materiál je možné aplikovat jak na vnější povrch, tak na vnitřní povrch např. trub a vytvořit tak trouby a tvarovky s hladkým vnitřním povrchem a mimořádnou abrazní odolností.

Ochrana povrchů Chesterton ARC technologií poskytuje ochranu proti abrazi průmyslovým součástem a zařízením v mnoha odvětvích průmyslu. Cenové náklady na abrazi mají vážný dopad na konkurenceschopnost těchto průmyslových odvětví. Řešením abrazivních dopadů můžeme pomoci zlepšit výkonnost, produktivitu a ekonomiku. Chesterton má k dispozici relativně široké zastoupení ARC materiálů, jež jsou používány v průmyslu k řešení abrazivních problémů s možností výběru nejlepšího ARC materiálu pro danou specifickou aplikaci.

Pro tuto kategorii povrchové ochrany jsou ARC materiály vyvinuty k odolávání i těch nejextrémnějších abrazivních podmínek, kterým jsou mnohá zařízení vystavena. Filozofie designu ARC materiálů je založena na pochopení abrazivní odolnosti vysoce kvalitních a jakostních keramických výztuží, houževnatých polymerových systémů, jež poskytují lepší výkon než je u exotických slitin, pogumování, keramických destiček či tvrdo-kovových návarů.

Chesterton ARC materiály Vám dávají příležitost připravit nejlepší řešení proti abrazi, snížit počty odstávek potřebných k opravám opotřebených zařízení a dosahovat dlouhodobých úspor.

Závěr

Výroba skelných laminátů je specifická tím, že vlastnosti výsledného materiálu lze snadno modifikovat. V širokém rozsahu lze ovlivnit nejen korozní odolnost, tepelnou odolnost a pevnost výrobku, ale i další důležité vlastnosti jako elektrický odpor, požární odolnost, použitelnost v prostředí s nebezpečím výbuchu či se zvýšenou abrazí. V situacích, kdy modifikace skelných laminátů samotných již nestačí, lze s výhodou použít kombinace s materiály speciálních vlastností. Sem patří výstelky z termoplastů (obvykle korozně vysoce odolných), speciální plniva nebo různé stěrkové hmoty. Každopádně je užitečné vždy při návrhu nových řešení přezkoumat i možnosti této skupiny kompozitních materiálů.

 

 

 

 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Fotogalerie
Obr. 1 – Rozstřikovací tyče v absorbéru, samonosné (uložení jen na koncích trub) o délce až 20m. Vyrobeno ze sklem vyztužené vinylesterové pryskyřice vyztužené skelnými vlákny.Obr. 2 – Reakční nádrž (v době výstavby) Preol Lovosice, výroba bionafty. Vnitřní vrstva PVFD, vnější skelný laminát na bázi vinylesterové pryskyřice plněné grafitem, certifikováno pro prostředí s nebezpečím výbuchu.Obr. 3 – Aplikace Chestertonu u rozstřikovacích tyčí (vnější povrch)

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“ (789x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Mirek Topolánek, předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR....
„Nechceme být pasivním příjemcem změn,“„Nechceme být pasivním příjemcem změn,“ (357x)
říká v rozhovoru pro All for Power Martin Durčák, předseda představenstva společnosti ČEPS. Energetika prochází rozsáhlý...
Doosan Škoda Power dodá první parní turbínu do Spojených států americkýchDoosan Škoda Power dodá první parní turbínu do Spojených států amerických (257x)
Plzeňský výrobce parních turbín Doosan Škoda Power uzavřel na konci loňského roku kontrakt na dodávku parní turbíny pro ...