Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    Pražské Fórum Karlín hostilo konferenci Elektromobilita 2018 s podtitulem „ještě váháte nebo už jezdíte?“

Pražské Fórum Karlín hostilo konferenci Elektromobilita 2018 s podtitulem „ještě váháte nebo už jezdíte?“

Publikováno: 18.10.2018
Rubrika: Zajímavosti

Poslední dva květnové dny patřily všem, kteří něco znamenají na poli elektromobility. V pražském Karlíně se sjeli vedoucí představitelé elektromobilového byznysu, aby představili novinky, firmy i vize, jak se bude elektromobilita v České republice rozvíjet. Právě rozvoj trhu zajímal všechny, kteří se rozhodli do relativně nového byznysu investovat.

Témat byla celá řada. Na jedné straně se řešil rozvoj celého trhu, možnosti elektromobilů pro firemní automobilové flotily a pro veřejnou dopravu. Na straně druhé se rozebíraly jednotlivé technologie, které firmy představovaly na stáncích.

Z velkých automobilek se představily modely Škody Vision E, Tesly Roadster a v české premiéře např. Jaguar I-PACE. Velké energetiky pak zastupoval ČEZ, E.ON, Innogy, PRE. Technologické firmy mj. ABB, Siemens a mnoho dalších firem.

A jaká je podle řady panelistů konkrétní budoucnost elektromobility? Pokud to shrneme, do sedmi let bude po Česku jezdit 115 tisíc elektromobilů, logicky naroste počet nabíjecích stanic a výrazně klesne cena baterií. Jen pro zajímavost, aktuálně je v ČR podle různých odhadů 2000-3200 elektromobilů včetně plně elektrických dodávek. A globální trh s automobily by měl do roku 2040 přesáhnout 52 % z 2 % letošního roku. Jak to celé zamává s cenami elektřiny, to je otázka pro křišťálovou kouli.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


Fotogalerie
Elektromobilita 2018Elektromobilita 2018Elektromobilita 2018Elektromobilita 2018Elektromobilita 2018Elektromobilita 2018Elektromobilita 2018Elektromobilita 2018

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“ (790x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Mirek Topolánek, předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR....
„Nechceme být pasivním příjemcem změn,“„Nechceme být pasivním příjemcem změn,“ (359x)
říká v rozhovoru pro All for Power Martin Durčák, předseda představenstva společnosti ČEPS. Energetika prochází rozsáhlý...
Doosan Škoda Power dodá první parní turbínu do Spojených států americkýchDoosan Škoda Power dodá první parní turbínu do Spojených států amerických (259x)
Plzeňský výrobce parních turbín Doosan Škoda Power uzavřel na konci loňského roku kontrakt na dodávku parní turbíny pro ...