Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Prodej ostravské hutě dokončen. ArcelorMittal Ostrava se změní na Liberty Ostrava

Prodej ostravské hutě dokončen. ArcelorMittal Ostrava se změní na Liberty Ostrava

Publikováno: 1.7.2019
Rubrika: Aktuality

Skupina ArcelorMittal dnes dokončila prodej ostravské huti, kterou se souhlasem Evropské komise koupila skupina Liberty Steel, součást globálního koncernu GFG Alliance, který vlastní Brit Sandžív Gupta. Dnešním dnem přebírá Liberty Steel řízení ostravské huti.

„Prodej huti byl úspěšně dokončen a já děkuji všem zaměstnancům, kteří i přes dlouhé čekání na nového vlastníka pracovali s nezměrným nasazením, abychom splnili stanovené cíle. Název společnosti se sice změní, ale výroba oceli v huti, která zde působí už bezmála 70 let, bude pokračovat,“ uvedl k prodeji Ašók Patil, generální ředitel ostravské huti.

Po zápisu do obchodního rejstříku dojde ke změně obchodní značky huti na Liberty Ostrava a.s. Změna se týká i všech dceřiných společností v areálu ostravské huti. Prvním krokem nového vlastníka bude se seznámit se zaměstnanci a zahájit 100denní analýzu, jejímž cílem je podrobně zmapovat veškeré procesy a určit rozvojový plán huti do budoucna.

Prodej ostravské huti odstartoval v loňském roce, kdy skupina ArcelorMittal oznámila záměr akvizice italské huti Ilva, za kterou si EK vyžádala kompenzace v podobě prodeje několika evropských podniků ArcelorMittal. Letos v dubnu potvrdila EK skupinu Liberty jako vhodného kupce a po necelém čtvrt roce byla podepsána smlouva o prodeji.

Názvy společností ve skupině ArcelorMittal Ostrava po zápisu do OR:

Původní název společnosti

Nový název společnosti

ArcelorMittal Ostrava a.s

Liberty Ostrava a.s.

ArcelorMittal Tubular Products Ostrava a.s. 

Liberty Tubular Products Ostrava a.s.

ArcelorMittal Engineering Products Ostrava s.r.o

Liberty Engineering Products Ostrava s.r.o.

ArcelorMittal Distribution Solutions Czech Republic s.r.o.

Liberty Distribution Ostrava s.r.o.

ArcelorMittal Technotron s.r.o.

Liberty Technotron s.r.o.

ArcelorMittal Commercial CZ, k.s.

Liberty Commercial Czech Republic k.s.


Představení společnosti Liberty Steel.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Nejvýkonnější ledoborec na světě, Arktika, začíná provozní zkouškyNejvýkonnější ledoborec na světě, Arktika, začíná provozní zkoušky (119x)
Pilotní jaderný ledoborec série LK-60, který nese jméno Arktika, vstoupil 12. prosince 2019 do fáze provozních zkoušek. ...
Zahájení topné sezony 2019/2020 (74x)
Ochlazení a hlavně nízké ranní teploty jsou důvodem, proč Teplárny Brno začaly ve středu 18. září 2019 s dodávkami tepla...