Nacházíte se:  Úvod    Energetické strojírenství    Projekcí, konstrukcí a realizací dodávky tří kotlů na odpadní teplo pro elektrárnu ve Stade byla pověřena AE&E CZ

Projekcí, konstrukcí a realizací dodávky tří kotlů na odpadní teplo pro elektrárnu ve Stade byla pověřena AE&E CZ

Publikováno: 11.6.2010
Rubrika: Energetické strojírenství, Elektrárny

Skupina AE&E, divize stavby elektráren společnosti A-TEC Industries AG, získala zakázku na dodávku tří kotlů na odpadní teplo. Stavba bude realizována na klíč pro nově zřizovanou kombinovanou elektrárnu v severoněmeckém městě Stade (Dolní Sasko). Projektem byla pověřena česká dceřiná společnost AE&E CZ, která je kompetenčním centrem pro projekci a realizaci kotlů na odpadní teplo v celé skupině AE&E.

Zakázka zadaná mezinárodním chemickým koncernem Dow Chemical zahrnuje veškerou projekci a dodávku, montáž a zprovoznění tří kotlů na odpadní teplo za spalovacími turbinami s výkonem 45 MW. Kotle budou vybavené přídavným spalováním zemního plynu a vodíku. Celkový objem zakázky je více než 20 milionů EUR.

Výstavba vyžaduje na základě speciálních požadavků chemického průmyslu na ochranu zdraví a bezpečnosti zvláštní znalosti: skupina AE&E zadavatele přesvědčila svou schopností reagovat cíleně na takové požadavky, svými technicky flexibilními způsoby řešení a svou atraktivní cenovou strukturou. Tato zakázka posílí tržní postavení skupiny AE&E v oblasti kotlů na odpadní teplo a představuje dobrou základnu pro dlouhodobou spolupráci s Dow Chemical.

Elektrárna dosud provozovaná v areálu chemického koncernu má být nahrazena začátkem roku 2013. Zásobení párou má na německém stanovišti společnosti Dow Chemical význam pro celou výrobu dvou milionů tun základních a speciálních chemikálií. Dokončení kotlů na odpadní teplo skupinou AE&E je naplánováno na srpen 2012.
 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel (416x)
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla...
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (408x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (164x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...