Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    Rok 2017 posunul 4ISP na mezinárodní trh

Rok 2017 posunul 4ISP na mezinárodní trh

Publikováno: 17.1.2018
Rubrika: Zajímavosti

Klíčový plán vstupu česko-německé firmy 4ISP s.r.o. na zahraniční trhy se vydařil. Výhradní distributor vláknových řezacích laserů HSG pro Českou a Slovenskou republiku firma 4ISP je od podzimu loňského roku vlastníkem dceřiné německé firmy 4ISP GmbH se dvěma pobočkami v Mnichově a Düsseldorfu. Vstup na německý trh předpokládal poměrně náročnou marketingovou i administrativní přípravu. Podařilo se rovněž zajistit klíčovou investici do rozjezdu poboček, a tak po prvotních krůčcích a osahávání trhu se firma se dvěma showroomy v Německu od 2. ledna tohoto roku rozjíždí naplno. Její předpokládaný obrat by již v prvním roce měl dosáhnout dvaceti až třiceti milionů korun. Klíčovým sortimentem pro německý trh jsou vláknové lasery HSG, holandské značkovací a řezací CO2 lasery BRM a nejvyšší řady značících laserů Relicut. Druhým trhem, na který se firmě 4ISP podařilo úspěšně vstoupit je Polsko, kde během jara 2018 vznikne předváděcí centrum pro vláknové řezací lasery. Celkový obrat firmy v roce 2017 přesáhl 112mil. korun oproti 66mil. v roce 2016. Navýšení obratu ale rozhodně není největším úspěchem firmy. Mezi největší mezníky loňského roku patřil společný projekt  4ISP s americkou firmou Autodesk, jeho následná prezentace v samostatném pavilonu na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně a společný vstup na čínský trh. Dále pak položení základního kamene největšího show roomu ve střední Evropě EURAZIO v Modleticích u Prahy nebo první celoevropské setkání prodejců HSG vláknových laserů v Praze. Toho se zúčastnili zástupci prodejců z Itálie, Španělska operujícího v  Portugalsku a Francii, Maďarska, Holandska, Polska a samozřejmě Německa a České republiky.

„Úspěšně se dá hodnotit také vstup na rusky hovořící trh, konkrétně Ukrajinu a pobaltské státy. Pro rok 2018 předpokládáme menší přesah prodejů mimo již zavedené státy, ale primárně se budeme orientovat na kvalitu již rozjetých trhů. V současné době jsou pro nás nejdůležitější rovněž vnitřní pravidla, marketing a jednotná komunikace všech prodejců. Jelikož růst znamená změny zejména ve vnitřní struktuře firmy,“ uvádí  Petr Tůma, jednatel společnosti 4ISP. „Orientujeme se nyní na vývoj vlastního centrálního mozku firmy napojeného na všechny zahraniční pobočky. Co to obnáší konkrétně? Je nás o 100% více než na začátku roku 2017. Již se všichni těšíme na otevření našeho nového sídla „Eurazio center“ kde nás v Modleticích u Prahy čekají nové kanceláře, skladové i předváděcí prostory," dodává Petr Tůma.

​„Světově známá značka laserů HSG je i v Evropě čím dál více populární, a proto je nutné dbát na její kvalitu propagace. A právě z toho důvodu jsme v prosinci 2017 svolali první celoevropské setkání prodejců HSG vláknových laserů do Prahy. Výměna informací, zkušeností a hlavně seznámení se bylo přínosné pro všechny. Dva dny v Praze utekly jako voda a naším zákazníkům můžeme slíbit, že v letošním roce tyto stroje potkají na mnoha veletrzích v mnoha evropských státech. 4ISP s.r.o. stroje ze svého sortimentu představí v Nizozemí, 2x Polsku, 2x Německu, na Slovensku, 3x v Čechách a Lotyšsku,“ uvádí Dagmar Smrčinová, marketingová a projektová ředitelka společnosti 4ISP. Předpoklad obratu 4ISP pro rok  2018 se pohybuje v rozmezí 170 a 400 mil. Kč, a to v závislosti na úspěšnosti vstupu investora. Rozdíl v odhadu výše obratu je dán velikostí investice do marketingu a nástupu nových zaměstnanců. Čím více bude prostředků do začátku, tím větší budou ekonomické výsledky. V roce 2017 investoval majoritní vlastník 4ISP 100mil. Kč do rozšíření firmy. Pokud se obdobná investice podaří dojednat i pro rok 2018 bude růst firmy násobně vyšší. Je však nutné, aby byl vnitřek firmy na takovýto nárůst připraven. Jisté je, že za rok se firma personálně rozšíří o 30% a tržby zůstanou na hranici 170mil. Kč a nebo opět o 100% více a tržby vzrostou na 2,5 násobek oproti roku 2017,“ dodává Dagmar Smrčinová.

Od roku 2016 avizuje firma 4ISP otevření největšího prodejního a předváděcího centra na lasery a CNC stroje v Evropě. Současný pohled na stavební pozemek skýtá již kompletní konstrukci budovy a stavební firma předpokládá její úplné dokončení do konce prvního pololetí roku 2018.

Největší předností firmy 4ISP je zákaznicky orientovaný servis. Firma svým zákazníkům řádně ukazuje stroje, a to ve vícero variantách a dopřává jim dostatečný čas si produkci v showroomu či na zapůjčených strojích vyzkoušet. Poté nabízí následný servis. Na základě této zkušenosti vznikl i nápad na rozsáhlý projekt EURAZIO. Zákazníci zde naleznou více než padesát typů CNC průmyslových laserů, frézek a dalších strojů. 4ISP v něm nabídne možnost vyzkoušet si vlastní materiály na konkrétních strojích, aby s výběrem vhodného stroje co nejlépe uspokojili potřeby zákazníka. Těmi jsou malé kovovýroby i velké průmyslové podniky.

Počty prodaných strojů:

  • 2013  - 25 strojů
  • 2014  - 209 strojů
  • 2015  - 215, z toho 2 vláknové lasery HSG na řezání kovů
  • 2016  - 80 strojů
  • 2017 – 100 strojů

Prodej na Slovensko činí cca 15% ročního obratu a stále se zvyšuje. Prodej do Německa činí cca 10% ročního obratu firmy.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


Fotogalerie
Položení základního kamene Projektu EURAZIO 3.10. 2017Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně říjen 2017

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“ (1004x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Mirek Topolánek, předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR....
„Myšlenka realizace pilotního projektu elektrodového kotle vzešla ze společnosti E.ON,“„Myšlenka realizace pilotního projektu elektrodového kotle vzešla ze společnosti E.ON,“ (278x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power JUDr. Josef Vinický, vedoucí útvaru Technický rozvoj a Provoz E.ON Česká rep...
Ochranný nátěr pro extrémní podmínkyOchranný nátěr pro extrémní podmínky (225x)
Ochrana životního prostředí již dlouho není tématem pouze ekologických sdružení a občanských spolků, ale stala se celosp...
Firemní zpravodajství