Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    Rosatom a EDF rozšiřují spolupráci ve výzkumu a vývoji

Rosatom a EDF rozšiřují spolupráci ve výzkumu a vývoji

Publikováno: 4.7.2018
Rubrika: Zajímavosti

Během mezinárodního jaderného veletrhu World Nuclear Exhibition, který probíhal 26. až 28. června 2018 v Paříži, podepsala ruská korporace pro atomovou energii Rosatom a francouzský koncern EDF memorandum o porozumění v oblasti vědeckých, výzkumných a vývojových prací.

Za ruskou stranu se pod dokument podepsal generální ředitel Rosatomu Alexej Lichačov a za francouzskou generální ředitel EDF Jean-Bernard Lévy.

Cílem memoranda je rozšířit vědecko-technickou spolupráci mezi podniky ruského a francouzského jaderného průmyslu. Půjde o realizaci společných projektů zaměřených na vývoj inovativních produktů, které povedou ke zvýšení konkurenceschopnosti a bezpečnosti jaderných elektráren a na jejich prosazování na světovém trhu. Mezi konkrétní obory patří například aditivní technologie, skladování energie, digitalizace, matematické modelování a rychlé reaktory.

„Naše spolupráce s Francií ve vědě a výzkumu má velmi dlouhou tradici. Dnes jsme učinili další krok k tomu, abychom rozšířili vědecko-technický potenciál obou zemí. Díky tomu dojde k pokroku nejen našich společností, ale i celého jaderného průmyslu,“ řekl Lichačov.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


Fotogalerie
Rosatom a EDF rozšiřují spolupráci ve výzkumu a vývoji

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“ (746x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Mirek Topolánek, předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR....
Energetika přestává být předvídatelná, nikdo neví, co bude za pět letEnergetika přestává být předvídatelná, nikdo neví, co bude za pět let (338x)
S majitelem Hydropolu Janem Tošnarem jsme hovořili o tom, proč je snazší stavět elektrárny v Kolumbii a ne v Evropě, kam...
Elektromobilista si bude moci vybrat mezi různými rychlostmi dobíjeníElektromobilista si bude moci vybrat mezi různými rychlostmi dobíjení (237x)
O rozvoji dobíjecích stanic a celého konceptu elektromobility se pro All for Power rozepsal Tomáš Chmelík, manažer čistý...
Aktuální číslo
Aktuální vydání All for Power ke stažení

V elektronické podobě

KE STAŽENÍ KLIKNĚTE ZDE

Firemní zpravodajství
Aktuální video - Stalo se…

... s Karlem Tillingerem ze společnosti Carl Zeiss, spol. s r.o. 

... se Zdeňkem Veitzem (Aceso Praha) o indukčním ohřevu

... s Miroslavem Chmelkou ze společnosti MRM Machinery  

 

Zavřít [x]