Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    Rozšíření portfolia o výrobu potrubního uložení

Rozšíření portfolia o výrobu potrubního uložení

Publikováno: 6.12.2019
Rubrika: Zajímavosti

Český dodavatel průmyslových armatur a potrubí, firma Moravia Systems a.s., přichází na trh s ucelenou nabídkou podpěr a závěsů potrubí vlastní výroby. V příštím roce plánuje rozšíření výrobních kapacit.

Na přelomu roku 2018/2019 zahájila společnost výrobu potrubního uložení ve Vracově na Kyjovsku, kde má moderní výrobní zázemí. Podpěry a závěsy potrubí jsou vyrobeny podle vlastních konstrukčních návrhů, vycházející z dvacetileté zkušenosti s projektováním potrubí a znalosti problematiky spolehlivosti provozů.

Široký výrobní sortiment

„Výrobní sortiment tvoří katalogové komponenty uložení, ze kterých je možné vytvořit sestavu uložení s požadovanou funkcí“, vysvětluje obchodní manažer Ing. Pavel Pávek. „K dispozici je široký výběr podpěr a pevných závěsů z uhlíkových, legovaných nebo korozivzdorných ocelí.“ 

Moravia Systems dodává také pružinové závěsy potrubí s pružinami od firmy Lisega, podpěry pro předizolované potrubí pro rozvody tepla a sestavy potrubních závěsů, konstruované podle individuálních požadavků zákazníka.

Vlastní konstrukční tým

„Máme vlastní profesionální konstrukční tým inženýrů. Součástí jejich práce jsou pevnostní výpočty a analýzy pružnosti potrubních systémů, zpracování výrobní dokumentace potrubí a zpracování návrhů a výkresové dokumentace sestav podpěr a závěsů potrubí“, dodává Ing. Pávek.

Zakázky doma i v zahraničí

Za první rok výroby se společnosti podařilo získat mnoho zajímavých zakázek. Například výrobu a dodávku potrubních podpěr pro vnější rozvody a pružinových závěsů a uložení izomerační jednotky pro rafinerii Basra v Iráku, výrobu potrubního uložení a závěsů strojovny pro rafinerii cukru ETIHAD FOOD INDUSTRIES v Iráku a výrobu potrubního uložení a závěsů pro indonéskou elektrárnu Muara Tawar. Na českém trhu to byla výroba kluzného uložení a pevných bodů pro předizolované potrubí DN500 do Teplárny Přerov nebo závěsy horkovodů vč. ocelových mostních konstrukcí DN800 a DN600 do Teplárny Olomouc.

Díky rostoucí poptávce se akcionáři společnosti rozhodli investovat do výstavby nové výrobní haly, které je plánováno na první polovinu roku 2020.

 

 

 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


Fotogalerie
Rozšíření portfolia o výrobu potrubního uloženíRozšíření portfolia o výrobu potrubního uložení

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“ (518x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Mirek Topolánek, předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR....
Centrum žárových nástřiků v Plzni získalo cenu Podnikatelský projekt roku – jejich know-how využívá např. Boeing, Doosan Power nebo Aero VodochodyCentrum žárových nástřiků v Plzni získalo cenu Podnikatelský projekt roku – jejich know-how využívá např. Boeing, Doosan Power nebo Aero Vodochody (256x)
Centrum žárových nástřiků, vybudované Výzkumným a zkušebním ústavem (VZÚ) Plzeň, bylo v pondělí 18. listopadu vyhlášeno ...
Ještěrky přivážejí vodíkovou energetikuJeštěrky přivážejí vodíkovou energetiku (204x)
Posádka Apolla 11, která před padesáti lety přistála na Měsíci, využívala elektřinu z palivových článků na vodík. „Odpad...