Nacházíte se:  Úvod    Technologie, materiály    Safina představila svou produkci v USA na konferenci Society of Vacuum Coaters o vakuovém pokovování

Safina představila svou produkci v USA na konferenci Society of Vacuum Coaters o vakuovém pokovování

Publikováno: 30.5.2017
Rubrika: Technologie, materiály

Od 29. dubna do 4. května 2017 probíhala v americkém městě Providence ve státě Rhode Island konference SVC TechCon, věnovaná nanášení tenkých vrstev kovů metodou vakuového naprašování. Program byl zaměřen především na inovace v této oblasti a česká společnost Safina na konferenci představila své nové technologie.

Vakuové pokovování využívá vysokého vakua k nanášení velmi tenkých vrstviček kovů na podkladový materiál. Tato technologie se používá například při nanášení reflexní vrstvy na paraboly reflektorů pro automobily, elektrovodivé vrstvy na různé elektrotechnické komponenty nebo dekorativní kovové vrstvy na sanitární výrobky a ozdobné předměty. Široké uplatnění našla take při nanášení drahých a vzácných kovů na architektonické sklo float, které tím získává nové vlastnosti, například tepelněizolační.

Konference SVC TechCon, pořádaná mezinárodním sdružením Society of Vacuum Coaters (SVC), se věnuje novým technologiím pro vakuové pokovování. Schází se zde zástupci výrobců, dodavatelů, odběratelů, výzkumníků, studentů a vrcholových manažerů ve společnostech a organizacích z tohoto oboru. Expozice se letos účastnilo přes 150 společností, které dodávají zařízení a targety pro pokovování různých materiálů.

„Společnost Safina letos na konference představila své inovativní naprašovací targety z drahých kovů. Odborná veřejnost projevila největší zájem o otočné targety pro naprašování kovů na ploché sklo. Tyto targety vyrábí Safina v České republice pomocí patentované technologie cold-spray, která umožňuje používat k výrobě targetů prášky ze stříbra a dalších drahých kovů. Tímto postupem je možné dosáhnout stejnorodé a velmi jemné struktury materiálu s velmi nízkým obsahem kyslíku. Použité targety je možné pomocí této technologie doplňovat, což odběratelům přináší značné úspory,“ uvádí Petr Koutský, generální ředitel společnosti Safina.

Na konferenci v USA společnost Safina dále předvedla podobné targety z platiny, zlata a paladia, které jsou používány v optických, lékařských a dalších aplikacích. Jednou z nich je například výroba optických datových nosičů jako CD a DVD. Ještě vyšší požadavky na čistotu a kvalitu naprašovaného kovu klade výroba polovodičů, která je dnes odvětvím s největší spotřebou naprašovacích materiálů.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


Fotogalerie
Naprašovací target

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Rozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiouRozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiou (1495x)
V procese prípravy investičného projektu ,,Rekonštrukcia rozmrazovacích tunelov“ v Elektrárny Nováky bola v prvom rade v...
Plynová turbina, generátor a ASŘTP pro PPC v Elektrárně Počerady (375x)
Obchodní balíček OB01 pro Elektrárnu Počerady je prvním projektem firmy Siemens - Sektor Energy v České republice s využ...
Vodíkové technologie – příležitosti pro české strojírenstvíVodíkové technologie – příležitosti pro české strojírenství (370x)
Národní strojírenský klastr ve spolupráci s partnery akce si Vás dovolují pozvat na 11. ročník konference STROJÍRENSTVÍ ...
Aktuální číslo
Aktuální vydání All for Power ke stažení

V elektronické podobě

KE STAŽENÍ KLIKNĚTE ZDE

Firemní zpravodajství
Česká nukleární společnost - novinky

 web České nukleární společnosti – 28. týden:

 http://www.csvts.cz/cns

 - Maďarská nukleární společnost (Link týdne)

- Hodnota akcií ČEZ, a. s.

- Maďarská JE Pakš (Obrázek týdne)

- Nuclear Power in Hungary

- The Great Global Warming Swindle

- Jaderná komunikace v Bělorusku

- Výběr zpráv ze sítě NucNet - 28. týden 2015

Aktuální video - Stalo se…

... s Karlem Tillingerem ze společnosti Carl Zeiss, spol. s r.o. 

... se Zdeňkem Veitzem (Aceso Praha) o indukčním ohřevu

... s Miroslavem Chmelkou ze společnosti MRM Machinery  

 

Obchodní příležitost (CzechTrade)

Rozšíření elektrické sítě- různé dodávky 

Tendr Thajské státní elektrárenské společnosti (EGAT) na dodávku rozličného zařízení pro rozšíření eletkrické přenosové sítě v rámci širšího projektu dodávek pro okolí hlavního města Bangkoku. Celková hodnota tendru je cca. 19 mil. THB Další detaily a kontaktní informace je možné nalézt v přiloženém dokumentu.

Datum uzávěrky: 19. 04. 2017
Země: TH - Thajsko
Více informací: Detail


Kontakt

Jméno: Špiler Jan
E-mail: Jan_Spiler@mzv.cz


Tendr na dodávku trubek a armatur 

Společnost Varkom z města Varaždin vypsala výběrové řízení na dodávku vodovodního materiálu (trubek, armatur, spojovacích elementů apod.). Číslo výběrového řízení je 2016/S 005-002757, které bylo vypsáno 15.12.2016 s platností do 23.1.2017 a má odhadovanou hodnotu 12,7 mil. HRK (cca 44,5 mil. CZK). Více informací získáte od paní Sandry Skok, email: sskok@varkom.com 


Datum uzávěrky: 23. 01. 2017
Země: HR - Chorvatsko
Více informací: Detail

Kontakt

Jméno: Zavadil Bohuslav
E.mail: Bohuslav_Zavadil@mzv.cz