Nacházíte se:  Úvod    Energetické strojírenství    Schneider Electric a Alstom budou společně financovat inovativní technologie v energetice

Schneider Electric a Alstom budou společně financovat inovativní technologie v energetice

Publikováno: 19.2.2010
Rubrika: Energetické strojírenství

Nadnárodní společnosti Alstom a Schneider Electric založily fond rizikového kapitálu Aster Capital, prostřednictvím kterého chtějí financovat nové inovativní projekty v oblasti energetiky a ochrany životního prostředí. Je to vůbec poprvé, co se dvě významné průmyslové skupiny zapojily do společného projektu tohoto druhu.

Posláním fondu Aster Capital (www.aster.com) bude získávat menšinové podíly v nejrůznějších inovativních firmách v Evropě, Severní Americe a Asii, vyvíjejících nové technologie, které by mohly vést k významným průlomům na poli energetiky a ochrany životního prostředí. Do fondu, sídlícího v Paříži, vloží obě společnosti základní kapitál ve výši 70 milionů EUR - Schneider Electric 40 milionů EUR a Alstom 30 milionů EUR.

“K této iniciativě se mohou přihlásit i další partneři z odvětví, kteří by se tak mohli podílet na vzniku revolučního evropského fondu specializovaného na energetiku a ochranu životního prostředí,“ uvedl Olaf Körner, generální ředitel české pobočky Schneider Electric. Podle něho se ve fondu Aster Capital zúročí zkušenosti při správě svého prvního fondu rizikového kapitálu Schneider Electric Ventures, který koncern založil v roce 2000 se základním jměním 50 milionů EUR. V posledních devíti letech tento fond investoval do více než dvaceti společností v Severní Americe a Evropě (více informací na www.se-ventures.com ).

Společnosti Schneider Electric a Alstom již začaly spolupracovat i na poli přímých akvizic, když koncem loňského roku uzavřely dohodu o převzetí společnosti Areva T&D, která se zabývá přenosem a distribucí elektrické energie. Uzavření transakce nyní čeká na schválení Commission des Participations et des Transferts (francouzského Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže), dokončena by měla být na jaře 2010.
 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel (417x)
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla...
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (409x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (161x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...