Nacházíte se:  Úvod    Paliva    Uhlí    Severočeské doly zvedly zisk na 1,8 miliardy

Severočeské doly zvedly zisk na 1,8 miliardy

Publikováno: 22.8.2009
Rubrika: Uhlí, Tiskové zprávy

Severočeské doly, které ovládá polostátní ČEZ, v prvním pololetí vydělaly 1,8 miliardy korun, což je o 7,3 procenta více než loni. Tržby za uhlí vzrostly o 473 milionů korun na 5,4 miliardy korun.

K letošnímu 30. červnu firma prodala 11,4 milionu tun hnědého uhlí, což je o 36 tisíc tun více než ve stejném období loni. "Příznivé výsledky svědčí o stabilní pozici společnosti na trhu tříděného i energetického uhlí, kterou společnost potvrzuje i v náročných a dynamických vnějších podmínkách podnikatelského prostředí letošního prvního pololetí," uvedl mluvčí firmy Vladimír Budínský.

Hnědouhelná společnost zaměstnává v průměru téměř 3 500 lidí. Průměrná mzda v prvním pololetí činila 27 328 korun. V dceřiných firmách Severočeských dolů pracuje dalších zhruba 1 500 lidí. Stoprocentním vlastníkem SD se základním kapitálem 9,08 miliardy korun je elektrárenská společnost ČEZ. V roce 2005 odkoupila od státu téměř 56procentní podíl v těžební firmě za devět miliard korun.
 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Rozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiouRozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiou (570x)
V procese prípravy investičného projektu ,,Rekonštrukcia rozmrazovacích tunelov“ v Elektrárny Nováky bola v prvom rade v...
Třinecké železárny čeká rok velkých investic do modernizace (529x)
Přes tři miliardy korun letos Třinecké železárny investují do modernizace a obnovy zařízení. Je to nejvíc za posledních ...
Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo Analýzu vývoje ekonomiky ČR – leden 2020Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo Analýzu vývoje ekonomiky ČR – leden 2020 (238x)
Česká ekonomika si i přes nepatrné zpomalení ve 3. čtvrtletí 2019 udržuje stabilní růstové tempo, které se poslední rok ...