Nacházíte se:  Úvod    Technologie, materiály    Siemens přichází na trh se systémem akumulace elektrické energie

Siemens přichází na trh se systémem akumulace elektrické energie

Společnost Siemens reaguje na nový energetický koncept německé vlády ze září 2010 a v souladu s jeho závěry urychluje vývoj nových technologií podporujících využití obnovitelných zdrojů elektrické energie a navazujících technologií k začlenění do elektrizační soustavy Německa. Jednou z těchto technologií, která je dostupná nově i na českém trhu, je systém Siestorage (Siemens Energy Storage). Autor, který uvedenou problematiku přednášel na konferenci Elektrizační soustava 2012, pořádané společností AF Power agency, se v článku zaměřuje na popis a přínosy této technologie.

Klíčová slova: Siemens, elektrizační soustava, elektrická energie, Siestorage

Celý článek (autor Ing. Zdeněk Miláček, Sales representative, Siemens, s.r.o.) je ke stažení v náhledovém formátu zde. Předplatné časopisu All for Power je možné zde. V elektronické podobě je možné si časopis prohlédnout zde.

Siemens introduces to the market an electricity storage system
The company Siemens is reacting to the new energy concept of the German government of September 2010, and in accordance with its conclusions, it is speeding up development of new technologies supporting use of renewable resources of electricity and related technologies for incorporation into Germany's electricity grid. One of these technologies that has just made it to the Czech market as well is the system Siestorage (Siemens Energy Storage). The author, who lectured on this issue at the conference Electric Power System 2012, organized by the company AF Power agency, focuses in this article on the description and benefits of this new technology.

Сименс приходит на рынок с системой аккумуляции электрической энергии
Фирма Сименс откликнулась на новую энергетическую концепцию немецкого правительства от сентября 2010 года и, в соответствии с выводами этой концепции, ускорила разработку новых технологий, поддерживающих использование возобновляемых источников электрической энергии и связанных с этим технологий. Эти системы аккумуляции электроэнергии должны быть готовы к включению в электрическую систему Германии. Одна из таких технологий, доступная сейчас и на чешском рынке, - это система Siestorage (Siemens Energy Storage). Автор, который об этой проблематике делал доклад на конференции Электрические сети 2012, проводимой фирмой AF Power agency, описывает в статье эту новую технологию и рассказывает о её выгодах.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Rozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiouRozmrazovacie tunely - uhlie sa už rozmrazuje novou technológiou (1301x)
V procese prípravy investičného projektu ,,Rekonštrukcia rozmrazovacích tunelov“ v Elektrárny Nováky bola v prvom rade v...
Vítkovice čeká transformace, za 18 měsíců mohou být v zisku (1241x)
Strojírenské Vítkovice mají před sebou zlomový rok, který rozhodne, v jaké podobě budou tři desítky firem dál fungovat. ...
Třinecké železárny čeká rok velkých investic do modernizace (1234x)
Přes tři miliardy korun letos Třinecké železárny investují do modernizace a obnovy zařízení. Je to nejvíc za posledních ...
Aktuální číslo
Aktuální vydání All for Power ke stažení

V elektronické podobě

KE STAŽENÍ KLIKNĚTE ZDE

Firemní zpravodajství
Česká nukleární společnost - novinky

 web České nukleární společnosti – 28. týden:

 http://www.csvts.cz/cns

 - Maďarská nukleární společnost (Link týdne)

- Hodnota akcií ČEZ, a. s.

- Maďarská JE Pakš (Obrázek týdne)

- Nuclear Power in Hungary

- The Great Global Warming Swindle

- Jaderná komunikace v Bělorusku

- Výběr zpráv ze sítě NucNet - 28. týden 2015

Aktuální video - Stalo se…

... s Karlem Tillingerem ze společnosti Carl Zeiss, spol. s r.o. 

... se Zdeňkem Veitzem (Aceso Praha) o indukčním ohřevu

... s Miroslavem Chmelkou ze společnosti MRM Machinery  

 

Obchodní příležitost (CzechTrade)

Rozšíření elektrické sítě- různé dodávky 

Tendr Thajské státní elektrárenské společnosti (EGAT) na dodávku rozličného zařízení pro rozšíření eletkrické přenosové sítě v rámci širšího projektu dodávek pro okolí hlavního města Bangkoku. Celková hodnota tendru je cca. 19 mil. THB Další detaily a kontaktní informace je možné nalézt v přiloženém dokumentu.

Datum uzávěrky: 19. 04. 2017
Země: TH - Thajsko
Více informací: Detail


Kontakt

Jméno: Špiler Jan
E-mail: Jan_Spiler@mzv.cz


Tendr na dodávku trubek a armatur 

Společnost Varkom z města Varaždin vypsala výběrové řízení na dodávku vodovodního materiálu (trubek, armatur, spojovacích elementů apod.). Číslo výběrového řízení je 2016/S 005-002757, které bylo vypsáno 15.12.2016 s platností do 23.1.2017 a má odhadovanou hodnotu 12,7 mil. HRK (cca 44,5 mil. CZK). Více informací získáte od paní Sandry Skok, email: sskok@varkom.com 


Datum uzávěrky: 23. 01. 2017
Země: HR - Chorvatsko
Více informací: Detail

Kontakt

Jméno: Zavadil Bohuslav
E.mail: Bohuslav_Zavadil@mzv.cz