Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Škoda Power vyhrála v Turecku

Škoda Power vyhrála v Turecku

Publikováno: 12.10.2009
Rubrika: Elektrárny, Energetické strojírenství

(Zdroj: Euro) - Společnost Škoda Power vyhrála tendr v Turecku na dodávku dvou turbín pro novou elektrárnu Bolu Goynuk. Hodnota kontraktu činí 930 milionů korun. Škodovka krom turbín dodá i další zařízení strojovny včetně kondenzátoru a generátoru. Konečným zákazníkem a investorem nově budované elektrárny je turecká společnost AKSA Enerji Uretim. Ta je součástí uskupení Kazanci Holding, jedné z nejvýznamnějších energetických společností v zemi.
 

„Zakázka v Turecku je nás významnou referencí, navázali jsme tak na historickou tradici dodávek škodováckého zařízení v tomto teritoriu. Použité řešení turbín je do velké míry novátorské, zařízení má vysokou účinnost a je i ohleduplné pro životní prostředí,“ uvedl generální ředitel Škody Power Jiří Zapletal. Výstavba nového zdroje navazuje na pronájem části státních dolů, který skupina Kazanci získala ve veřejném tendru. Jednou z podmínek pronájmu byla právě výstavba elektráren. Dodávka turbíny ze Škoda Power se uskuteční na jaře roku 2011 a komerční provoz má být v elektrárně Bolu Goynuk zahájen v první polovině roku 2012.
 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel TAMEH Czech spustila v huti ArcelorMittal Ostrava nový kotel (416x)
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla...
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015 je o vyhořelém jaderném palivu (408x)
Bulletin Českého jaderného fóra č. 3/2015  " Výběr lokality pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva a radioakt...
Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (164x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...