Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    Skupina ČEZ má již padesát partnerských středních škol, které vychovávají budoucí odborníky v oborech elektro

Skupina ČEZ má již padesát partnerských středních škol, které vychovávají budoucí odborníky v oborech elektro

Publikováno: 19.6.2017
Rubrika: Zajímavosti

Deklaraci o vzájemné spolupráci v oblasti přípravy kvalifikovaných odborníků a specialistů pro energetiku podepsali ve čtvrtek 15. června zástupci Skupiny ČEZ a Střední školy technické v Mostě. Ta se tak stala v české republice 50. partnerskou školou této energetické společnosti. Deklarací obě strany stvrzují, že jejich společným cílem je zajistit do budoucna dostatečný počet kvalifikovaných odborníků a specialistů pro stávající a nové technologie v energetice a tím i zajištění provozu energetické soustavy ČR. 

„Pomocí deklarace chceme koordinovat aktivity obou stran ve vzdělávacím procesu a na trhu práce, které budou ovlivňovat rozvoj lidských zdrojů v oboru energetiky. V praxi to hlavně znamená zapojení našich a dalších odborníků do besed, odborných přednášek, prezentací a exkurzí pořádaných pro žáky, které jim budou zprostředkovány ve vybraných lokalitách či provozech. Zajištění prezentací a přednášek spojených s uplatněním žáků po skončení studia a také zapojení odborníků z praxe do tvorby či aktualizace školních vzdělávacích programů. Umožněno bude i stínování zaměstnanců Skupiny ČEZ pedagogy,“ přiblížil ve stručnosti hlavní body deklarace o vzájemné spolupráci Pavel Puff, manažer útvaru strategický nábor Skupiny ČEZ.

Vedení Střední školy technické v Mostě přitom možnost navázání užší spolupráce s českým lídrem na energetickém trhu vítá. „Již dvakrát k nám zavítali odborníci z ČEZ Distribuční služby a strategického náboru Skupiny ČEZ s nabídkou práce a dalšího sebevzdělávání pro naše maturanty. Proto jsme myšlenku stát se i její partnerskou školou vzali za svou. Na obsahu deklarace se nám přitom nejvíce líbí, že vlastně nepodmiňuje, že naši absolventi musí jen k ČEZ. I když jim společnost jako náš partner poskytne výše uvedené, stále se mohou svobodně rozhodnout, kam a ke komu chtějí v energetice po skončení studia své kroky směřovat. Počítáme také s tím, že se mezi žáky na základě vícero praktických zkušeností zvedne i jejich zájem o vysokoškolské studium,“ uvedl Karel Vokáč, ředitel školy.

Stejně jako u všech ostatních profesí se generační obměna bezprostředně dotýká i všech oborů v energetice. „Toho jsme si dobře vědomi, a proto se snažíme mladé odborníky aktivně vyhledávat a tak trochu i vychovávat prostřednictvím partnerských škol sami. Například pro jejich žáky každoročně pořádáme třídenní Energetickou maturitu v Elektrárně Tušimice, během níž se seznámí s celým výrobním procesem elektrické energie klasickou cestou a nahlédnou trochu pod pokličku i dalších výrobních zdrojů, hlavně jádra. Organizujeme i takzvanou Distribuční maturitu, jedna se koná v Hradci Králové a druhá v Kladně. Jejím smyslem je pro změnu seznámit účastníky se vším co se přenosové soustavy týče,“ uzavírá Pavel Puff ze strategického náboru Skupiny ČEZ.

Střední škola technická v Mostě je komplexním vzdělávacím zařízením v České republice. Vyučují se zde 3leté a 4leté obory zaměřené zejména na oblast strojírenství, elektrotechniky, stavebnictví, v neposlední řadě též ekonomiky, administrativy a výpočetní techniky. Od školního roku 2010/11 byly otevřeny obory zaměřené na chov koní a jezdecký sport a obor Bezpečnostně právní činnost, ve kterém se studenti připravují na povolání se znalostí právních předpisů České republiky ve věcech veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti. Jejím zřizovatelem je Ústecký kraj.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Fotogalerie
Ceduli na zeď, která upozorňuje, že se jedná o partnerskou školu Skupiny ČEZ, předal řediteli školy Karlu Vokáčovi specialista z útvaru strategického náboru Martin Klacián. V pozadí tým pedagogů, který má na starost realizaci (foto: ČEZ, Ota Schnepp)

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“„Bez zapojení tepláren bude decentralizace energetiky spojena s obrovskými investicemi do distribučních soustav a bude velmi drahá,“ (1000x)
uvedl v rozhovoru pro časopis All for Power Mirek Topolánek, předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR....
Specialisté z Řeže školili v AfriceSpecialisté z Řeže školili v Africe (367x)
Unikátní trénink nigerijských specialistů ukončen vydáním certifikátu. Společnost ÚJV Řež se tímto podílí již na 17. odv...
Německé nadšení pro „zelenou“ elektřinu klesá (322x)
Obliba tarifů nabízejících takzvanou „zelenou“ elektřinu, jejichž výběrem mohou Němci z vlastní kapsy podporovat politik...
Aktuální číslo
Aktuální vydání All for Power ke stažení

V elektronické podobě

KE STAŽENÍ KLIKNĚTE ZDE

Firemní zpravodajství
Aktuální video - Stalo se…

... s Karlem Tillingerem ze společnosti Carl Zeiss, spol. s r.o. 

... se Zdeňkem Veitzem (Aceso Praha) o indukčním ohřevu

... s Miroslavem Chmelkou ze společnosti MRM Machinery