Nacházíte se:  Úvod    Vzdělávání    Současné problémy technického vysokého školství

Současné problémy technického vysokého školství

Publikováno: 9.2.2010
Rubrika: Vzdělávání

V současnosti je v ČR 26 veřejných vysokých škol (z toho lze 7 pokládat za ryze technické), 37 soukromých a 2 vojenské vysoké školy. Očekávaný počet studentů 350 000. Česká republika akceptuje: Bolognský proces, připravuje reformy terciálního vzdělání, byla schválena reforma výzkumu, vývoje a inovací, byla schválena Národní politika výzkumu, vývoje a inovací České republiky na léta 2009 – 2015, „bojuje“ se o rozpočet pro rok 2010 s výhledem na roky 2011 a 2012. Česká republika stejně jako ostatní státy prochází ekonomickou krizí. Pro východisko z krize je však v oblasti vzdělávání zapotřebí podporovat studijní obory, které nás mají v budoucnu živit – technické a přírodní vědy. Celý příspěvek Petra Zuny z ČVUT v Praze (Fakulta strojní, Inženýrská akademie ČR), který byl prezentován na 4. konferenci Zvyšování životnosti komponent energetických zařízení v elektrárnách 13 až 15. října 2009 v Srní je ke stažení ve formátu PDF.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Vyšla nová kniha pro podnikatele: OBCHODNÍ JEDNÁNÍ V RUŠTINĚ A RUSKÉ OBCHODNÍ SMLOUVY (515x)
Příručka je určena pro praktické využití podnikatelské sféře, spolupracující s Ruskou federací. Úvod tvoří lexika použív...
Cena a význam základního výzkumu v energetickém strojírenstvíCena a význam základního výzkumu v energetickém strojírenství (49x)
Dokonalé aerodynamické řešení průtočné části – a to hlavně lopatkování - velkých parních turbín i proudových motor...
Mladí studenti budou maturovat v Jaderné elektrárně DukovanyMladí studenti budou maturovat v Jaderné elektrárně Dukovany (31x)
Ve dnech 9. až 11. června 2010 proběhne na elektrárně odborná stáž pro středoškoláky z krajů Vysočina a Jihomoravsk...